CHP’de kongre hazırlıkları ve aday çalışmaları aralıksız devam ederken eski İl Başkanı Ertuğrul Koltuk, bu süreçte kimi desteklediğini, İlçelerin kimi destekleyeceğini ve 31 Mart 2024 yerel seçimleri ile ilgili değerlendirmelerini Melisa Sapaz’a anlattı.

4 yılda iki Afgan kaçak ocaklarda öldü Zonguldak'ta neler oluyor? 4 yılda iki Afgan kaçak ocaklarda öldü Zonguldak'ta neler oluyor?

SİZ KİMİ DESTEKLİYORSUNUZ?

“Partimiz için en çok kim çalışır ve öne çıkarırsa ben onu destekleyeceğim. Şu an bir isim vermem doğru olmaz ama çalışan, işini bilen ve bu dönem herkesi birlik beraberlik içinde yönetecek bir aday gerekiyor. Önümüzde çok önemli bir yerel seçim var, geçen seçimlerde yaptığımız hatalar yüzünden kaybettik. Bu dönem yanmak istemiyoruz.  

ÇOK ADAY OLMASI KONUSUNDA NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

Cumhuriyet Halk Partisi’nde her dönem çok aday çıkar. Son gün yaklaştıkça bu adayların sayısı 3’e kadar düşer.

EREĞLİ ÖRGÜTÜ KİMİ DESTEKLEYECEK?

Öncelikle şunu belirtmeliyim hiçbir ilçe başkanı komple bir delegeye sahip değildir. Bir ilçe başkanı Ben A adayını desteliyorum dese bile 120 delegenin hepsi o adayı desteklemez. Ereğli’de diğer ilçelerimiz gibi henüz bir karar vermedi. İlçeler bu konuda sık eleyip ince dokuma yapıyorlar bu süreç çok önemli.