Bocce turnuvası sona erdi Bocce turnuvası sona erdi
 Zonguldak’ın Kilimli ilçesine bağlı Türkali Köyü’nden olan Şevket Yalçın'ın "Bize ne oldu" isimli son parçası uzun bir çalışma döneminden sonra sosyal platformlarda yayınlandı. Söz ve müzik Şevket Yalçın'ın kendisine ait olan aranjmanını Vehbi Can Uyaruğlu'nun yaptığı parçanın altyapısı Türkiyede yapıldı. Klibin yönetmen ve sanat yönetmenliği ise yine Şevket Yalçın'a ait ve çekimleri Belçika'da gerçekleştirildi.
“SOYKIRIMLAR, SAVAŞLAR DURSUN, BARIŞ HAKİM OLSUN”
Parçayla ilgili duygu ve düşüncelerini dile getiren Şevket Yalçın, bu parçayı Filistin'e adadığını duyurdu. "Bize ne oldu isimli çalışmamız, geniş ve farklı konulara değiniyor." diyen Şevket Yalçın, "Ancak şarkının kayıt aşamaları sürerken malesef hala devam eden Filistin soykırımı başlamıştı ve bu kanlı savaşın derin etkisiyle çalışmalarımı bitiremez hale gelmiştim" şeklinde konuştu.
Şevket Yalçın, "Bir duraksama döneminden sonra parçayı bitirip bu acı olayları mesaj olarak parçanın klibine taşıdım, ancak çocuklarında izlerken etkilenmemesi için, şiddet görüntüleri yerine ışıklandırma ve objelerle anlatım yapmak istedim. dileriz ki dünyada savaşlar son bulsun, Arakan'da Filistin'de bu soykırımlar dursun barış içinde bir yaşam hakim olsun" ifadelerine yer verdi.

Editör: Bekir Ekici