Bartın'da işçilerin kaldığı konteynerler yandı! Bartın'da işçilerin kaldığı konteynerler yandı!
Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğünce 2024 yılı yangın sezonuna hazırlık kapsamında Bartın, Karabük ve Zonguldak İllerinde yer alan İşletme Müdürlüklerinde düzenlenen yangın eğitimi ve tatbikatları başladı.
Bartın, Ulus, Devrek, Dirgine, Alaplı ve Ereğli Orman İşletme Müdürlüklerinde düzenlenen ve Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürü ve Yangın Uzmanları tarafından verilen eğitime Bartın, Ulus, Devrek, Dirgine, Alaplı ve Ereğli İşletme Müdürleri, müdür yardımcıları, işletme şefleri, orman muhafaza memurları, arazöz şoförleri ve yangın ilk müdahale ekipleri katıldı.
Eğitimde katılımcılara; orman yangınlarıyla daha etkin mücadele, yangınların önlenmesi ve söndürülmesi amacıyla yangın öncesi, yangın anında ve yangın sonrası yapılacak iş ve işlemler teorik ve uygulamalı olarak anlatıldı. Yangına müdahale malzemeleri ve araçları tanıtılıp, bu malzemelerin bakımları ve muhafazalarındaki detaylar gösterildi. Her an yangına hazırlıklı olunması amacıyla, yapılan ve yapılması gereken çalışmalar ifade edildi.
Orman yangınlarının önlenmesi açısından yangına mahal verebilecek olumsuzluklara karşı alınması gereken tedbirler, erken müdahalenin önemi, yangın ihbarlarının ivedilikle yapılması, alınan ihbarların değerlendirilmesi, yasal sorumluluklar ve hukuki yaptırımlar konularında da katılımcılara bilgiler verildi. Eğitimlere diğer İşletme Müdürlüklerimizde devam edilecektir.
Editör: Şeyma Kaya