Şahıs ve kuruluşlardan bırakılan hiçbir şeyin kendisine ulaşmadığını belirten Yıldırım, “Milyonlar benim hikayeme üzülüp ikizlerimi emanet görürken en yakınlar görmedi. Şaban rüyama gelip ailesine hakkını helal etmiyor. Mezarda bile rahat koymadılar eşimi” dedi.

BartınStar’ın geçen hafta manşete taşıdığı “şehit madencilere yapılan yardımlar, gelinler ile kaynanaları karşı karşıya getirdi” haberinin doğruluğu, bir kez dana kanıtlandı. 14 Kasım 2022 tarihinde Amasra TTK’da yaşanan grizu faciasında yaşamını yitiren 42 madenciden biri olan Şaban Yıldırım’ın eşi Sena Sıla Yıldırım, sosyal medya hesabından isyan etti.

20 gün önce Ankara Şehir Hastanesi’nde vefat eden eşinin son emaneti olan iki kız bebek dünyaya getiren 24 yaşındaki Sena Sıla Yıldırım, bu süreçte yaşadığı rahatsızlıkları gündeme getirdi. “Artık konuşmanın vakti geldi” diyen Sıla Sena Yıldırım, vefat eden eşinin ailesine çok ağır sitemlerde bulundu. İşte o mesajlar:

İKİZLER İÇİN BIRAKILAN HEDİYELER BANA ULAŞMADI

  • Artık konuşmanın vakti ve zamanı geldi. Bana ulaştırmaya çalıştırılan ikizlere nakit ve hediyeler bırakanlar hiçbir şekilde benim elime ulaşmadığı sürece ulaşmamış demektir. Rabbimden dilerim ahım ve gözyaşlarım arkada kalmaz. Rabbimin adaleti en büyüğü. Şahıs ve kuruluşlardan bırakılan hiçbir şey bana ulaşmadı. Lütfen bir başka kişiye bırakmayınız.

İKİZLER OLMASAYDI, TIRNAKLARIMIZLA ALDIĞIMIZ EV ARABAYI ALTIMDAN ALIRLARDI

  • İkizler olmasaymış Şaban’la tırnaklarımızı kazıyarak kredi ödediğimiz ev ve arabamızı altımdan alırlarmış. Bu kadar insanlık ve merhamet var sizde. Bir başkasına değil bana inanın gelin benimle konuşun. Buradan herkese duyurumdur.

MİLYONLAR BİZİ EMANET GÖRÜRKEN EN YAKINLARIM GÖRMEDİ

  • Milyonlarca insan beni merak etti tekrardan röportaj verip taburcu olduğumu haberle duyurdum. Milyonlar benim hikayeme üzülüp emanet görürken beni ve ikizleri… En yakınlar emanet görmedi. Allah emanet görenlerden razı olsun. İki yetimin hakkını Rabb’im yedirmesin. Elime verilmeyen hiçbir yardım ve hediye bana ulaşmadı. Oturup iki yetimin hakkını yediler. Haram olsun. Ahların tutacak. Şabanla ahımız tutacak.

BENDE İPLER KOPTU… ŞABAN RÜYAMA GELİP AİLESİNE HAKKINI HELAL ETMEDİ

  • Şaban’la yaşarken de hep doğumu bekler ipler kopacak derdi. Hep onun hatrına sustum. Sustuk. Şimdi zamanı geldi, hamileydim ve şimdi kızlarım dünyada Allah’a şükür. Onların daima arkasındayım anne ve babası olarak. Bu insanların iç yüzünü herkes bilsin. Bende ipler koptu. Şaban rüyama gelip ailesine hakkını helal etmiyor. Mezarda bile rahat koymadılar eşimi.
    Kaynak: bartınstar