Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak İl Başkanı Devrim Dural İsrail’in Filistin’e yönelik son saldırısının sansürlendiğini iddia ederek “Yandaş basını incelediğimizde son yapılan saldırı hakkında hiçbir habere rastlamıyoruz,bu tesadüf olamaz” dedi.

Devrim Dural açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda en az 15 bin 328'i çocuk, 10 bin 171'i kadın olmak üzere 36 bin 439 Filistinli öldürüldü, 82 bin 627 kişi yaralandı.

Enkaz altında halen binlerce cenaze olduğu bilinirken,halkın sığındığı hastane ve eğitim kurumları hedef alınarak sivil altyapı da tahrip ediliyor.

İsrail’in halen saldırılarına devam ettiği görülüyor.

İsrail ordusu en son Ez-Zavayide'ye saldırı düzenledi. Saldırıda, aralarında çocukların da bulunduğu çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği ya da yaralandığı bildirildi.

Yandaş basını incelediğimizde son yapılan saldırı hakkında hiçbir habere rastlamıyoruz,bu tesadüf olamaz.İsrail’in saldırı haberleri halkımızın tepkisi yüzünden bilinçli bir şekilde sansürleniyor olabilir mi?

Bugün Gazze’de yaşananlar, sosyal demokrat ve sosyalist partilerin yüzyılı aşkın bir süredir savunduğu, insan haklarını, ihtiyaç sahiplerinin refahını ve masumların korunmasını amaçlayan ilkelere aykırıdır. Tam da bu yüzden, bu dramı durdurmak için harekete geçmemiz gerekiyor. Birleşmiş Milletler kararlarına ve uluslararası hukuka uyulması; sivil ölümlerine yol açan saldırıların derhal durdurulması, ateşkesin kalıcı olarak sağlanması çağrımızı yineliyoruz. Bizler, dünyanın her yerinde sorun ve çatışmaların çözümünün şiddet ve savaştan değil, diyalog ve işbirliğinden geçtiğine inanıyoruz”.

Gazze’de yaşananların soykırım olduğunu,insanların katledildiklerini bütün dünyaya bir kere daha haykırıyoruz.

Kadınlara,çocuklara ve masum sivillere karşı yapılan,savaş hukukunu hiçe sayan İsrail devletinin yaptığı bu saldırıları unutmayacağımızı bildiriyoruz.

Ak Parti Zonguldak İl Başkanı kim olacak? Kimler çağrıldı Ak Parti Zonguldak İl Başkanı kim olacak? Kimler çağrıldı

Uluslararası toplumu” artık yeter”diyerek saldırıların durması ve ateşkesin sağlanması hususunda insiyatif almasını bekliyoruz