Zonguldak il Milli Eğitim Müdürü Osman Bozkan, Gazeteciler Cemiyetini (ZGC) ziyaret etti. Gazetecilere açıklama yapan Bozkan; “Kazasız belasız eğitim öğretim yılını kapattık. Kazasız belasız eğitim öğretim yılını kapattık. Yaklaşık on bin çalışanımızla beraber huzurlu bir eğitim öğretim yılı geçirip çok şükür ciddi bir sorun yaşamadık. Eğitim öğretim yılı boyunca Aralık ve  Kasım ayında yaşadığımız bir afet oldu. Orada çatılarımız uçtu. Devletin hızlı refleksiyle en hızlı şekilde giderdik. Onun dışında hani bu eğitim öğretim yılında önemli diyebileceğimiz herhangi bir sorun yaşamadık Inşallah önümüzdeki yıllarda hep beraber hayırlı hizmetler veririz. Hayırlı işler yaparız. Tatil sezonunda yatırım için gelecek ödeneğin tamamını kullanacağız. Kaç okulda onarım ve bakım yapılacağı ile ilgili acil çıkabilecek, anlık çıkabilecek yatırımlar nedeniyle kaç okulda yatırım yapılacağı İle ilgili veremiyorum.  Onarım ve bakımları eylül ayında öğrencilerimiz geri dönünceye kadar tamamlayacağız” dedi.

“EĞİTİMDE TÜRKİYE’DE İLK ÇEYREKTEYİZ”

Eğitim başarısında Türkiye çeyreğin içerisindeyiz. Böyle keskin çizgilerle bir rakam belirtemiyorum.

Fakat mükemmel de sıra yok. Biz en iyi olma tarafındayız. Ama keskin bir rakam vermem mümkün değil yüksek verilerle. Bu doğru olmaz. Bildiğimiz bir şey var Zonguldak eğitim başarısında Türkiye de ilk çeyreğin içinde”

 “TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDUK”

“Eğitim öğretim yılı içinde TÜBİTAK'ta çok güzel projeler yapıldı. Bir ekibimiz Türkiye ikincisi oldu. Zonguldak Belediyesi'yle Zonguldak Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklaşa engelsiz yaşam merkezinde düzenledi. Çalışmaları sonucunda teknoloji tasarım alanında Türkiye ikincisi oldu. Yine bir okulumuz kimya projesinde jüri özel ödülüne layık görüntü.

Önümüzdeki yıllarda  marka olmayı, teknoloji tasarımla ilgili yapılacak projelerde yazılım projelerinde planımız, programımız, marka şehir haline gelmek”

 “SINIF VE ÖZEL EĞİTİM ALANINDA ÖĞRETMEN AÇIĞIMIZ VAR”

“Hatırı sayılır bir öğretmen açığımız yok. Sadece özel eğitim alanında açığımız var bazı branşlarda fazlamız var.

Anlık açıklar oluşabilir. Bunlar giderilir. Sınıf öğretmenliğinde merkez ilçede açığımız var. Çok ciddi bir açığımız yok. Bu da emekli olanlardan kaynaklanıyor. Edebiyat öğretmeni fazlalığı var. Önümüzdeki yıllar bunlar tamamlanacak”

“MAHKEME KARARINI BEKLEMEDEN YENİ YAYLA OKULUNUN TEMELİNİ ATIYORUZ”

Mesut Özil'den gövde gösterisi! Sosyal medyayı salladı! Mesut Özil'den gövde gösterisi! Sosyal medyayı salladı!

“Bilindiği üzere yayla okulunun yıkımı ile ilgili bir mahkeme süreci başladı

O mahkemenin sonuçlanmasını beklemek yerine Milletvekilimiz Muammer Avcı'nın öncülüğünde ıTED Kolej'in altında dört buçuk dönüm yakını bir arazi var.

Şu anda zemin etüdü yapılıyor. Inşallah bu yaz ihalesini yapıp 24 derslikli Yayla Ortaokulunun yaptıracağız.

Mahkeme süreci devam ettiği için ve bilirkişi raporu dayanıklı değildir İhtimali üzerine Yeni gayda okulun temelini atmaya hazırlanıyoruz”

 “KIZ MESLEK LİSE İÇİN  RESTORASYON İHALESİ YAPILACAK”

“Kız Meslek lisesi kesinlikle yıkılmayacak ve kalıcı olarak kalacak.

 Kız Meslek lisesi için restorasyon, güçlendirme ihalesi başlayacak en kısa zamanda”

 

“BAHÇELİEVLER İLKOKULUNU EYLÜL AYINDA HİZMETE AÇIYORUZ”

“Uzun zamandır yapımı devam eden

 Bahçelievler İlkokulu önümüzdeki 2024-2025 eğitim öğretim yılında Eğitim öğretime açacağız”

“MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ YENİ BİNASINA TAŞINACAK”

“Halk Eğitim Merkez binası yapılan binaya İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yeni eğitim öğretim yılında taşınacağız

69 Ambarları mevkiinde Bilim Sanat Merkezi olarak yapılan binaya Rehberlik Araştırma Merkezleri, özel eğitim anaokulu, İki katı halk eğitim merkezidir. Hemen Milli Eğitim Müdürlüğümüz binasının yanındaki binaya. Onların geçişi de önümüzdeki eğitim öğretim yılında gerçekleşecek” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Osman Bozkan Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık ve gazetecilere görevlerinde başarılar dileyerek, Çok zor ve meşakkatli bir göreviniz var. Allah yardımcınız olsun” dedi.