Bartın'da kaza! Araç takla attı! Bartın'da kaza! Araç takla attı!
Bartın Deniz Komutanlığı Boğaz Kışlasında düzenlenen törene Bartın Valisi Dr. Nurtaç Arslan, Garnizon Komutanı, Belediye Başkan Vekili, Cumhuriyet Başsavcısı, Adalet Komisyonu Başkanı, Vali Yardımcıları, İl Jandarma Komutanı, İl Emniyet Müdürü, Sahil Güvenlik Batı Karadeniz Grup Komutanı, il müdürleri, engelli vatandaşlarımız ve aileleri katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan törende özel gençler yemin ettiler. Garnizon Komutanı Dz.Kd.Alb. Erkan Şahin’in konuşmasından sonra kürsüye gelen Vali Arslan, temsili askerlik yapan özel gençlerimizin heyecanlarına ortak olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek millet olarak vatanımıza duyulan sevginin en güzel örneğini özel gençler ve aileler gözlerinde görmekten ve bu sevgiye hepimizin şahit olmasından dolayı büyük gurur duyduğunu belirtti. Bu özel töreni tertip eden komutanlara da ayrıca teşekkür eden Vali Arslan, gençlere  bir ömür boyu aileleriyle birlikte sağlıklı ve huzurlu bir yaşam diledi.
Vali Arslan ve ilin diğer protokol üyeleri tarafından özel bireylere terhis belgelerinin verilmesi ve silah sergisinin gezilmesi ile tören sona erdi.