Bartın’da zincirleme kaza! Yaralılar var! Bartın’da zincirleme kaza! Yaralılar var!
Bartın Belediye Başkanı Rıza Yalçınkaya, önceki Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu’na sitem ederek tam bir enkaz ile karşı karşıya olduklarını belirterek işçi çıkarma kararını açıklamıştı.
AK Parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz, belediyede yaşanan işçi kıyımı skandalına tepki gösterdi. Aldatmaz; “AK Parti olarak bizler insanların ekmeği ile oynanmasına, mobinge maruz kalmalarına sonuna kadar karşıyız ve bu durumu kınıyoruz” dedi.
Aldatmaz’ın konu ile ilgili açıklaması şu şekilde:
 “Bartın Belediye Başkanı Rıza Yalçınkaya 31 Mart seçimlerinden hemen sonra Belediyenin borçlarını siyasi bir şov aracı haline getirmiş, ardından da seçimden önce sosyal medyada ve basında yer alan kimsenin ekmeğiyle oynama amacımız yok 1 Nisan’dan sonra birlikte çalışacağız açıklamalarına rağmen işçi çıkarılacağını açıklamıştır. Buradan çıkarılacak sonuç şudur: Aslında başlangıçtaki şov Belediyede başlayacak olan siyasi kadrolaşmanın ilk başlangıcını oluşturmuştur. Şimdi de yeni geleceklere yer açmak için 104 kişinin işine son verilmiş, hala çalışan bazı işçilerin ise yerleri değiştirilmiş veya halen mobinge maruz bırakılmaktadırlar. AK Parti olarak bizler insanların ekmeği ile oynanmasına, mobinge maruz kalmalarına sonuna kadar karşıyız ve bu durumu kınıyoruz” dedi.
İŞÇİ ÇIKARMAK CHP’DE GELENEK OLDU
“2024 yerel yönetimler seçimlerinden sonrada bu geleneği Bartın Belediyesi ve Kurucaşile Belediyesi devam ettiriyor. Bartın’da 104 kişi işten çıkarılacak, Kurucaşile’de 9 kişi işten çıkarıldı. Bartın Belediye Başkanı’nın işten çıkaracağı işçileri neye göre işten çıkardığını, 104 kişinin ekmeği ile neye göre oynadığını, aynı şekilde Kurucaşile Belediye Başkanı’nın da işten çıkardığı 9 kişi ile ilgili neye göre işten çıkardığını açıklaması gerekir” ifadelerini kullandı.