Zonguldak’ta görev yaptığı süre içerisinde esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelmesi ile kısa sürede sevilen Fahri Aktaş, Manisalıların da büyük takdirini topladı.

Manisa’da göreve başladıktan sonra okul ve kurumları sık sık ziyaret eden Aktaş Manisa yerel basınında ana dikkatini çekti.

Manisa Manşet Gazetesi’nden Gülhan Güler son yazısında, Emniyet Müdürü Fahri Aktaş'ı anlattı

Tarihi mezarlarda neler yazıyor? İşte anlamları Tarihi mezarlarda neler yazıyor? İşte anlamları

Gülhan Güler yazısında şu ifadelere yer verdi:   

Manisa Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, göreve başlayalı henüz 1 yıl olmadı. Sanırım Manisa merkezde yaşayanlarımızın büyük çoğunluğu onunla tanıştı veya en azından el sıkıştı. Ya caddede yürürken, ya bir esnafla sohbet ederken veya mahalle muhtarını ziyaret ederken selamlaştı…

Emniyet Teşkilatı’nın görevi vatandaşın huzur ve güvenini sağlamaktır. Bu huzur ve güven, şartlar elverdiği ölçüde her zaman en iyi şekilde sağlanmaya çalışılıyor. Polisimiz gece gündüz demeden mesai yapıyor. Ancak Manisa ölçeğinde teşkilatın en tepesindeki ismin her gün çarşı pazarda halkla iç içe olması huzur ve güven duygusunu en üst düzeylere çıkarıyor.

Devletin milletle el ele olması demek, devlet erkanının konforlu makam odalarını ve makam araçlarını bırakıp halkın içinde yürümesiyle, halka selam verip elini sıkmasıyla, halini hatırını sormasıyla olur. Bir yetkili ile görüşmek için günlerce haftalarca bekleyen bir vatandaş mı daha huzurludur, yoksa sokakta gezerken o kişiyi karşısında gören ve “Nasılsın, iyi misin kardeşim?” sorusuna muhatap olan vatandaş mı?

Son yerel seçimlerde ortaya çıkan tabloda bürokratların ve yerel yöneticilerin halktan uzaklaşmasının önemli bir etken olduğu belirtiliyor. Sandıkta verilen mesaj sadece yerel yöneticilere değil, merkezi iktidarı temsil eden isimlere de bir tepkiydi…

Vatandaş nihai olarak her zaman haklıdır; kendisinden uzaklaşandan uzaklaşır, yakınlaşana yakınlaşır. Halkı kucaklayabilen kazanır, dışlayan kaybeder…

Manisa Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, tam da halkın özlediği bir bürokrat portresi. Kimsenin ona ulaşmasına gerek kalmadan o herkese ulaşmaya çalışıyor. Müthiş bir enerji sarf ediyor, son derece mütevazi bir kişiliğe sahip. Sandıkta oy verdiği mahalle muhtarını bile bir kez olsun gelip hal hatır sorarken görmeyen vatandaş, koskoca İl Emniyet Müdürü’nü karşısında görünce haklı olarak şaşırıyor, sonra da takdir ediyor.

Manisa’nın böyle bürokratlara çok ihtiyacı var. İnşallah diğer isimler de Sayın Aktaş’tan örnek alır. İnşallah onun halkla bu derece iç içe olması ve ortaya koyduğu başarı cezalandırılmaz, ödüllendirilir!..

Editör: U. G.