Antalya’da yaşanan olayda tartışma yaratan ve verdiği tepki ile tüm kaptanların duygularına tercüman olan Raci Altunay Zonguldak Çaycumalı çıktı.
Muratpaşa ilçesinde Lara-Varsak hattında çalışan Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığına bağlı 07 AU 0097 plakalı otobüsün sürücüsü Raci Altunay, sabah saatlerinde yolcuları almaya başladı.
Otobüsün dolması üzerine Altunay, yolculara arkaya doğru ilerlemeleri uyarısında bulundu.
 

YOLCULAR İNATLA İLERLEMEDİ
Bazı yolcuların şoförün uyarılarına tepki vermesi üzerine Altunay, bu şekilde aracı kullanamayacağını söyleyerek kontağı kapatıp otobüsten indi.
Bir süre sonra diğer yolcuların ikna etmesiyle şoför, tekrar otobüse binerek yoluna devam etti.

YAŞANANLAR GÜLÜMSETTİ
Şoför ile yolcular arasında yaşananlar, otobüsteki kamera tarafından kaydedildi.
Kayıtlarda Altunay'ın, "Arkadaşlar, ön kapıda bekliyorsunuz ama inerken orta ve arka kapıdan ineceksiniz. Ona göre kendinizi ayarlayın, ön kapıdan indirmem." diyerek yolculara uyarıda bulunduğu duyuluyor.

Otobüsteki yolcunun "Sabah sabah senin derdin ne? Seni indiririm bak aşağıya." sözlerine kızan Altunay'ın kontağı kapatıp araçtan indiği görülüyor.

KAPTANLARIN SESİ OLDU
Kaptan Raci Altunay’ın kavga etmeden kalp kırmadan ortaya koyduğu tepki tüm kaptanların desteğini aldı.
Kaptanlardan bazıları kendisinin yılın şoförü ilan edilmesini isterken vatandaşlar da sabırla yolculara laf anlatmaya çalışan şoförü takdir etti. Verdiği röportajlarda da yaşadıklarını anlatan Altunay pek çok defa rica ettiğini ancak başka bir tatsızlık yaşanmaması adına böyle bir tepki vermek zorunda kaldığını söylemişti.