Sektör! Sektör!
Elif Sağım’ın 226 sayfadan oluşan “İçimde Uhde Kalan” romanı Odessa Yayınevi etiketiyle raflarda yerini aldı. Romanda okuyucu, hayallerinin peşinden giderken karşılaştığı aile içi çatışmalarla mücadele eden ve kendini geliştirmekten vazgeçmeme cesareti gösteren bir kadının hayatına yaşamına tanık oluyor.
Yazar Elif Sağım ilk kitabı ve ilk romanını şöyle değerlendiriyor:“Bu ilk kitabım ve romanımda kadınların özellikle de genç kızlarımızın öğrenim hayatlarına ve kendi geleceklerine daha çok önem vermelerine dikkat çekmek istedim. Etrafımda hep gözlemlediğim hatta tanık olduğum yaşamlar, özellikle kadınların hayatlarını sadece evlenip çocuk sahibi olmakla bitirdikleri ve bunun ötesinde başka şeyler yapamayacaklarını düşündükleri yönünde. Öncelikle genç kızlarımızın geleceğe dair bakış açılarını hayatlarının bu en dinamik zamanlarında doğru şekilde yönlendirmelerini sağlamak istiyorum. Tüm kadınlarımızın hayat şartları ve standartları ne olursa olsun kendilerini geliştirerek mutlaka hayatlarına derin bir anlam katabilmelerine inanmalarını istiyorum. Bunu da bu eserimle başardığıma inanıyorum.”

Elif Sağım Kimdir?
1982 Devrek doğumlu. İlk, orta ve lise öğrenimini Devrek’te tamamladı. Evli ve üç çocuk annesi. Serbest meslek sahibi. İstanbul işletme enstitüsü online eğitim dallarından dogru ve etkili konuşma temelleri ve yaratıcı yazarlık atölyesi sertifikaları bulunuyor. “İçimde Uhde Kalan” yazarın ilk kitabı ve romanı.
Editör: Bekir Ekici