Haber alınamıyordu! Ali Eren'in cesedi bulundu! Haber alınamıyordu! Ali Eren'in cesedi bulundu!
25.26.27. Dönem CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, Özgür Özel ile CHP’de seçim sonrası yaşanan yumuşama sürecini sert dille eleştirerek; “Yumuşama” mottosuyla, vatandaşın gerçek sorunları yine konuşulmuyor” dedi. Demirtaş, 2015’te yaşanan benzer durumu hatırlattı ve iktidarın yeni bir seçim ile eski gücüne dönmeyi planladığını yazdı.
İşte paylaşıldığı haliyle o açıklamalar;
“Siyasette karşılıklı YUMUŞAMAYI veya NORMALLEŞMEYi, 22 yıldır ülkeyi geren ve kutuplaştıran, bu gün yaşanan sorunların bizzatihi sebebi olan bir kişiden beklemek oldukça büyük bir saflıktır( Eğer başka bir planınız veya gündeminiz yoksa). Yaşanan süreç bana 2015 istikşafi görüşmeler sürecini hatırlattı. Erdoğan o süreçte aldığı seçim yenilgisini telafi etmek için istikşafi görüşmeler ile zaman kazanmış, bu arada yeni bir oyun kurmuş ve  seçimleri tekrarlamıştı.
Tekrar seçimde de kaybettiği oyların bir kısmını geri alarak seçimi yine kazanmıştı.
İKTİDAR DEĞİL CHP YUMUŞADI
Şimdi yine bir seçim yenilgisi sonrası bu sefer “ yumuşama” süreci başlatıldı. Yumuşama süreci ilerledikçe, tek adamın kısmi olarak sadece sözlerde yumuşadığını, fiilen aldığı önemli kararlarda ve mahkeme kararlarında  pek de  yumuşamadığını, ancak seçim  kazanan muhalefetin tek taraflı olarak sözlerle de, fiilen de yumuşadığını görüyoruz.
OLAN VATANDAŞA OLUYOR
 İktidar medyasının da, tek taraflı yumuşayan muhalefeti alkış ve övgü yağmuruna tuttuğuna şahit oluyoruz. Ekonomik krizin derinleşmemesi, dışarıdan kaynak gelmesi ve seçim yenilgisinin ağır travmasını daha hafif atlatılması ve derinleşmesini önlemek için tek adamın sözde kalan kısmi yumuşaması, nereye kadar sürecek göreceğiz. Bu arada olan vatandaşa oluyor.
“Yumuşama” mottosuyla, vatandaşın gerçek sorunları yine konuşulmuyor, yine suni konularla gerçek gündem değiştiriliyor. Bu süreçte vatandaşın yaşadığı sorunları, sorunların bizatihi temel sebebi olan kişiye, (sanki daha önce uzayda yaşıyormuş gibi) iletmek ise ayrı bir ironi konusu. Yumuşama süreci  bittiğinde, inşallah olan yine vatandaşlarımıza olmaz”