TTK’da işçi alımı ile ilgili gelişmeler devam ediyor. Asil adayların bir kısmının sağlık kontrolünde elenmesi, iş başı yapanların işten ayrılması ve çeşitli nedenlerden dolayı yedek listeden alımlar devam ediyor.

Geçtiğimiz haftalarda 8. Etap yedek liste yayınlanırken 5. Etapta yayınlanan 234 işçinin de nerede çalışacağı belli oldu.

TTK’dan yapılan duyuruda yedek listeden çağrılan adayların işbaşı yapabilmeleri için 24 Haziran’a kadar müracat etmeleri gerektiği belirtildi.

Yavuzyılmaz'dan bakanlığa yanıt! Örtülü özelleştirme yapacaklar! Yavuzyılmaz'dan bakanlığa yanıt! Örtülü özelleştirme yapacaklar!

Kurumdan yapılan duyuru şu şekilde:

2000 GRUPLU PANO AYAK ÜRETİM İŞÇİSİ ALIMI ARŞİV ARAŞTIRMASI TAMAMLANAN VE SAĞLIK RAPORU SONUCU ÇALIŞIR OLANLARIN  5.ETAP  İŞE BAŞVURU DUYURUSU

  Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü ve bağlı işyerlerinin yeraltı işyerlerinde 4857 sayılı İş Kanununa tabi daimi işçi statüsünde “Pano-ayak üretim işçiliği” sanatında çalıştırılmak üzere Zonguldak 1500 işçi alımı için 13.10.2023, Bartın 400 ve Karabük 100 işçi alımı için 20.10.2023 tarihlerinde yapılan kura çekimi sonucunda işe girmeye hak kazanan 2000 adayın içinde, İlk İşe Giriş Sağlık Rapor sonuçları “ÇALIŞIR” olanların ve Arşiv Araştırma sonuçlarına göre işe başlamaya engel durumu olmayan 234 işçi adayının çalışacağı işyerleri  belirlenmiş olup 24.06.2024 tarihinde ilgili müesseselere başvuracaklardır.

 2000 işçi alımı 5.Etap 234 İşçi; İşyerleri ve başvuru tarihleri için TIKLAYINIZ.

-İşe başlamaya hak kazanan adayların 24.06.2024 tarihinde, isimlerinin karşısında belirtilen Müessese Müdürlüklerinin Personel Şube Müdürlüklerinde saat 08.00’de hazır bulunmaları gerekmektedir.

            -Müesseselerimizce işe başlamaya hak kazanan adaylar A, B ve C gruplarına ayrılarak işe başlatılacaklardır. 

 NOT:

– Sağlık Raporu sonucu veya Arşiv Araştırma sonucu henüz Kurumumuza intikal etmeyen adaylar, Sağlık Raporu (Sağlık Raporu sonucu “Çalışır” olanlar) ve Arşiv Araştırması sonuçları (Arşiv Araştırmasında işe başlamaya engel bir durumu olmayanlar) tamamlandıktan sonra Kurum web sitesinde bilahare ilan ile duyurularak işe başlatılacaklardır.