Kocaeli'de evden çıkıp spor salonuna gitmek üzere arabasına doğru yürüdüğü esnada 7 kurşunla vurulan Hürrem Doğan olay yerinde hayatını kaybetti.
İzmit Ayazma Mahallesi 17 Ağustos Bulvarı üzerinde bulunan kalıcı konutların açık otoparkında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Hürrem Doğan (31) evden çıkıp spor salonuna gitmek için arabasına doğru yürüdüğü esnada silahlı saldırıya uğradı. Henüz kimliği belirlenemeyen silahlı saldırgan olay yerinden kaçarak uzaklaştı. Sesleri duyan ve birinin kaçtığını gören site sakinleri, Hürrem Doğan'ı da kanlar içinde yatarken gördü. Durum 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirildi. Adrese sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Yaralı, sağlık ekiplerince Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne kaldırıldı. Hastanede kurtarılamayan Hürrem Doğan hayatını kaybetti.

Polis ekiplerinin olay yerinde yaptığı incelemede 15 kovan bulunduğu ve 7'sinin araca isabet ettiği belirtildi. Hürrem Doğan'ın Kocaeli Üniversitesi Hastanesi'nde radyoloji teknisyeni olarak çalıştığı, saldırganın ise birkaç saattir olay yerinde keşif yaptığı öğrenildi.

TELEFON YAZIŞMALARI VE KAYITLARA EL KONULDU
İzmit’te yaşanan planlı cinayetin ardından olayın neden  ve kimler tarafından yapıldığı merak ediliyor. Polis Hürrem Doğan’ın telefon kayıtlarını ve whatsapp yazışmalarını mercek altına aldı.

KOCAELİ ÜNİVERSİTE HASTANESİ YASTA
Olayın duyulmasının ardından Hürrem Doğan’ın arkadaşları hastaneye ve olayın yaşandığı bölgeye gelerek bilgi almaya çalıştı. Arkadaşları büyük üzüntü yaşarken bazıları gözyaşlarını tutamadı.