Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Osman Zaimoğlu, basın toplantısı yaparak gündeme dair birtakım açıklamalarda bulundu. Belediye ve İl Genel Meclisi üyelerinin istifa ettiği şeklindeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını sert bir dille ifade etti. 

Salon Futbolu Bölgesel Lig grup müsabakaları ZBEÜ'de yapılacak! Salon Futbolu Bölgesel Lig grup müsabakaları ZBEÜ'de yapılacak!

Gündemde yer alan istifa haberlerine yanıt veren Zaimoğlu şunları söyledi;

"Değerli basın mensupları arkadaşlarım. Bugün günlerden 1 Mart Cuma. Çok hızlı bir şekilde sizlere bazı yalan algıları ve bazı çelişkileri aktaracağım başlıklarla. Birincisi son 20 Şubat'tan bu yana İlçe Seçim Kuruluna, Belediye Meclis ve İl Genel Meclis üyelerimizi verdiğimiz günden bugüne kadar Cumhuriyet Halk Partisi'nin Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisiyle alakalı yalan hiçbir temele dayanmayan asparagas siyasi haberler çıktı. Bunların tamamının 1 Mart itibariyle yalan olduğunu Türkiye Cumhuriyeti Yüksek Seçim Kurulu ve ilçe seçim kurulu kayıtlarına göre ilan edebiliyorum. Bugünü özellikle bekledim. Bu sebeple Cumhuriyet Halk Partisi'nden hiçbir belediye meclis üyesi yazıldığı üzere listeden istifa etmemiştir. Hiçbir il genel meclis üyesi yazıldığı üzere listeden istifa etmemiştir. İddia ediliyor, şöyle deniyor, vesaire deniliyor diye dedikodu yazanlar ve yayanlar bir kere daha yalancılardır. Aslında bunlara yalancı demek bile az ama ben bu kadarını söylüyorum. İşte ismi geçen arkadaşlarımızdan bir tanesi Yılmaz Güneş. Dün basına gerekli açıklamayı kendi ağzıyla yaptı. Koltuk için partime küsmem. İşte Cumhuriyet Halk Partili olmak böyle bir şeydir. Sayın Süleyman Özdağ'ın da partim CHP, adayımız Tahsin Erdem'dir. İşte Cumhuriyet Halk Partisi olmak böyle bir şey. Cumhuriyet Halk Partili arkadaşlarım listenin 22. sırasında olsa olamayanlar da onlar kadar değerlidir. Onları da söyleyelim. Bir şeref listesi vardır, Cumhuriyet Halk Partisi listesi vardır ve Cumhuriyet Halk Partili olmak vardır. Bu rozeti taşıma, onurlu ve gururlu yaşamak vardır. O nedenle benim partilim, benim üyem, benim delegem benim yöneticilerim kendi kişisel menfaatleri ve hırsları için hiçbir zaman Cumhuriyet Halk Partisi'ni satmazlar, bırakmazlar, oldukları yerden bu şekilde partimizi zarar ettirecek bir noktada seçimlerde istifa etmezler. Bu haberleri yazan arkadaşlarımıza tek bir şey söylüyorum. Bu da size kapak olur."

Editör: Tuğçe Atalar