Yeni Arayışlar Girişimi Platformu Derneği (YAPDER) tarafından bu yıl 5.si yapılan “Kadın Girişimcileri Destekleme Zirvesi” ödül töreni İstanbul'da gerçekleşti.
Farklı kategorilerde başarılı kadın girişimciler, iş dünyası temsilcileri, sivil toplum liderleri, akademisyenler ve medya mensuplarının jüri üyesi olduğu törende, çok sayıda önemli isim ile birlikte Kdz. Ereğli Kadın Gücü Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Neriman Posbıyık da "Kadın Girişimci Ödülü" ne layık görüldü.
Posbıyık, ödülünü alırken yaptığı konuşmada, Kadın Girişimci Ödülünü emekçi kadınlar adına aldığını belirtirken, organizasyondakilere teşekkür etti. 

“KIRSALDA YAŞAYANLARA YÖNELİK PROJELERE ÖNEM VERİYORUM”
“Ekonomide Kadının Eli” ana temasıyla gerçekleşen ve online olarak da takip edilen ödül töreninde ayrıca Alarko Holding Yönetim Kurulu Üyesi Leyla Alaton'un moderatörlüğünü üstlendiği “Cumhuriyetin 100. Yılında Dijitalleşen Dünyada Kadının Rolü” konu başlıklı bir de panel düzenlendi. Panelde, Reis Gıda YK Üyesi Işılay Reis Yorgun, İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği YK Üyesi Kübra Orakçıoğlu, Kebo A.Ş. Başkan Yardımcısı Çiğdem Kral ve Turkaş Gıda YK Başkanı ve İstanbul Anadolu Yakası OSB Başkanı Murat Çökmez konuşmacı olarak yer aldı.
Panel sırasında söz alan Neriman Posbıyık; özellikle kırsalda yaşayanlara yönelik projelere çok önem verdiklerini belirtirken, eşi Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık ile birlikte yıllar önce Şalvarspor-Alyazmalıspor adıyla bir köyde oynanan maçın ardından Kdz.Ereğli’de kadın futbol takımı kurulmasını sağladıklarını ve şimdi o kadınların Amerika’da bir futbol takımında, Beşiktaş gibi büyük takımlarda oynayan başarılı sporcular olduklarını anlattı.
Posbıyık, tören öncesinde iş dünyasının önemli isimleri ile bir araya gelirken, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ile de sohbet ederek kendisini Ereğli'ye davet etti.