Kerem Ökten'den Batı  Karadeniz'e  son dakika uyarısı! "Kuvvetli gelecek" Kerem Ökten'den Batı Karadeniz'e son dakika uyarısı! "Kuvvetli gelecek"

Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi'nde düzenlenen törene, Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, Alaplı Kaymakamı Selçuk Köksal, Karadeniz Ereğli Belediye Başkan Vekili Nurullah Özdemir, Karadeniz Ereğli Cumhuriyet Başsavcısı Akın Çetin, , İl Milli Eğitim Müdürü Osman Bozkan, MÜSİAD Genel Merkez yöneticileri, eğitimciler, öğrenciler ve konuklar katıldı.

Törenin açılışında konuşan MÜSİAD Genel Başkan Vekili Ahmet Doğan Alperen, bu yıl 24'üncüsü düzenlenen ödül töreninde toplam 123 öğrencinin elde ettikleri başarının ödüllendirileceğini dile getirdi.  MÜSİAD Karadeniz Ereğli Şube Başkanı Kemal Gülbay ise konuşmasında bugüne kadar 1763 öğrencinin ödüllendirildiğini ifade ederek, “Bu yıl 24.’sünü gerçekleştirdiğimiz ödül töreninde ise;  Karadeniz Ereğli, Alaplı ve Akçakoca ilçelerinden toplam 41 lise ve dengi okulun birinci, ikinci ve üçüncüsü olan 123 öğrenci ile 55. TÜBİTAK proje yarışmasında Zonguldak’ı başarıyla temsil ederek,  dereceye giren öğrencilerimizi ödüllendireceğiz”dedi.

55. TÜBİTAK proje yarışmasında Zonguldak'ı başarıyla temsil eden ve derece alan öğrenciler ile Ereğli, Alaplı ve Akçakoca’daki lise ve dengi okullarda ilk 3’e girme başarısı gösteren öğrencilere protokol üyelerince plaket ve hediyeleri takdim edildi.

Törende Rektör Özölçer dereceye giren öğrencilere takdimde bulunarak onların heyecanlarına ortak oldu.