Turistler Zonguldak'a neden gelmiyorlar? Turistler Zonguldak'a neden gelmiyorlar?
İYİ Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Murat Sesli, İYİ Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Yasemin Erdoğan, Kdz. Ereğli Belediyesi Önceki Dönem Başkanlarından Murat Sesli, Belediye Meclis Üyesi Adayı Evrim Balbaloğlu ve belediye meclis üyesi adayları, Türk Metal Sendikası Kdz. Ereğli Şubesi Başkanı Altan Kalfa ve yönetimini ziyaret etti. 
İlk olarak dava adamı, hakkın savunucusu merhum Pevrul Kavlak’ın vefatından dolayı Kalfa’ya başsağlığı dileyen İYİ Parti heyeti, ağırlamalarından dolayı Türk Metal Ailesine teşekkür etti.  
Ziyarette konuşan Kdz. Ereğli Belediyesi Önceki Dönem Başkanlarından Murat Sesli, Erdemir ağırlıklı bir belediye meclis üyesi adayları listeleri olduğunu vurgulayarak şu ifadelere yer verdi; “Ekibimizle beraber sizlere baş sağlığı ziyaretine geldik. Erdemir ağırlıklı bir meclis üyesi adayı listemiz var. Sayın Murat Sesli zaten üyeniz. 2007-2009 yılları arasında belediye başkanlığı yaptım. O günkü şartlarda Erdemir ile diyaloglarımız muhteşemdi. 13 yıldır yapılan festivallerde Erdemir’e hiç ödül verilmemişti. Biz göreve gelir gelmez, 14 ve 15’inci festivallerde Erdemir’e Sevgi Barış ve Dostluk ödüşü verdik. Erdemir Ereğli’siz, Ereğli, Erdemir’siz olmaz. Ereğli’de bizim, Erdemir’de bizim. Binlerce insan buradan emekli olmuş, ekmeğini yemiş ve hala devam ediyor. Erdemir'in gücü inkar edilemez ve birçok insan yetiştirdi.” 
İYİ Parti heyetine çıktıkları yolda başarılar dileyen Türk Metal Sendikası Kdz. Ereğli Şube Başkanı Altan Kalfa, kazananın Ereğli olması mesajını verdi. Kalfa; “Çıktığınız bu yolda hepinize başarılar dilerim. Ekibinizde abilerim, ablalarım var, çok yakından tanıdıklarım var. İnşallah muvaffak olursunuz. Sonuçta herkes Ereğli’ye birşey katmak istiyor. Bu işler zor ve meşakkatli işler. Sizler taşın altına elini koyan insanlarsınız. Inşallah Ereğli kazanır. Çıktığınız yolda da başarılar dilerim” dedi.
Editör: Bekir Ekici