Milliyetçi Hareket Partisi MYK üyesi Murat Kotra 19 Kamu İktisadi Teşebbüsü’nün (KİT) özelleştirilmesi ve yönetim yapısında yapılacak değişiklik iddialarına karşı açıklama yayınladı.

Hakan Yüksel'den Gençlik ve Spor Bakanı'na “Yüzyılın Resmî” tablosu! Hakan Yüksel'den Gençlik ve Spor Bakanı'na “Yüzyılın Resmî” tablosu!

Kotra açıklamasında diğer siyasileri hedef alarak “Zonguldak’ta demir çelik ile kömürü anlatmayan madenciyi ve demir çelik işçisini savunmayan siyasilerin şehrimizi tanımadıklarını ve Zonguldak’a layık olmadıklarını düşünüyorum.” dedi.

Murat Kotra’nın açıklaması şu şekilde:
“Türkiye Taşkömürü Kurumu’nun da içinde olduğu 19 KİT kuruluşunun özelleştirilmesi, yönetim yapısının değiştirilmesi iddiası bir süre önce gündeme gelmiştir uzun yıllardır hem Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli beyefendinin, hem şahsımın, hem de geçmişten günümüze kadar Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatlarında görev yapan tüm yöneticilerimizin Türkiye Taşkömürü Kurumunun Zonguldak için ne kadar önemli olduğunu her fırsatta kamuoyuyla paylaştık.

Türkiye Taşkömürü kurumu 1983 tarihinde genel müdürlüğe dönüştürülen şehrimizin gözbebeği bir kuruluştur. Tarihi Türkiye Kömür İşletmelerine bağlı Ereğli Kömür İşletmeleri müessesesine kadar giden 200 yıllık üretim kültürü olan şehrimizle etle tırnak olmuş bir kurumdur.

Zonguldak’ta Demir çelik ile kömürü anlatmayan madenciyi ve Demir Çelik işçisini savunmayan siyasilerin şehrimizi tanımadıklarını ve Zonguldak’a layık olmadıklarını düşünüyorum.

Bizleri mutlu eden ve rahatlatan ise Zonguldak’ın kıymetli 5 milletvekilinin ve tüm siyasi parti mensuplarının TTK’nın özelleşmemesi gerektiğini kamuoyuyla paylaşmaları ve iddialara tepki göstermeleri olmuştur.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Zonguldak ve Türkiye Taşkömürü Kurumuna ne kadar sıcak olduğunu biliyoruz. Üretimin artması için Cumhurbaşkanımızın talimatları ile gerçekleşen son işçi alımları ayrıca kuruma yapılan yatırımlar bu iddiaları çürüten gelişmelerdir.

Milliyetçi Hareket Partisi olarak Zonguldak için nerede olmamız ve ne yapmamız gerekiyorsa elimizi değil gövdemizi taşın altına koyacağımızı tüm hemşerilerimizin bilmesini istiyoruz. “