Deliye her gün bayram! Deliye her gün bayram!

Ereğli köylerinde çöp toplanmadığı ve Güneşli köprüsünün tehlike saçtığını yönelik eleştirilerde bulunan CHP Ereğli İçe Başkanı Ali Kocamanoğlu’na Ak Parti Kdz Ereğli İlçe Başkanı Av.M. Mücahit Andiç yanıt verdi. Andiç; “Hizmetleri manipüle edeceğinize katalogda kalan projelerinizi sorgulayın” dedi.  

İlçe Başkanı Andiç’ın açıklaması şu şekilde:  

“Dün bazı internet sitelerinde Cumhuriyet Halk Partisi ilçe başkanlığı tarafından yayınlanan, toplumu yanıltmaya yönelik manipülatif beyanlara karşı açıklama yapma zorunluluğu hasıl olmuştur.  

Çaylıoğlu- Armutlucuma bölgesinde yapımı devam eden yaya köprüsü temmuz ayı sonuna kadar bitirilecektir. Yaya köprüsünün tamamlanması akabinde araç geçişleri için diğer köprü ağustos ayı sonunda inşallah tamamlanarak hizmete girecektir. Bölgemiz her dönem hizmet almıştır ve almaya da devam etmektedir. Sadece son üç yılda bölgemize vatandaşlarımızın refahı için 10.000 m2 parke, 12.000 metre kanalizasyon borusu ve foseptik kuyuları, yenilenen su hatları ve depoları, beton yollar istinat duvarları, kilometrelerce uzunluğunda sıcak asfalt dökülmüştür. Yine Düzpelitte köprü yapımı devam etmektedir.  Kurban Bayramı akabinde bölgede oluşan yoğunluktan ve il özel idaresi bünyesinde bulunan araçların arızalanması neticesinde çöplerin toplanması hususunda birkaç günlük aksamalar meydana gelmiştir. Ancak bu aksaklık en kısa sürede giderilecektir.  Armutlucuma- Çaylıoğlu bölgesi dün olduğu gibi bugünde gözbebeğimizdir. Bölgede yapılan hizmetlerin yanı sıra turizm yatırımları devam etmektedir. Yine Ereğli - Devrek karayolumuzun son 5.5 kilometrelik kısmı kalmış, en kısa sürede tamamlanacaktır.  

Cumhuriyet Halk Partisi bölgede devam eden projeleri sanki yokmuş gibi söylemde bulunarak mevcut durumu manipüle etmiştir.  

Devletimiz tarafından yapımı devam eden projelerimizi yokmuş gibi anlatacaklarına, Kdz. Ereğli İlçe Merkezinde 10 yıldır kataloglarda kalan projeleri sorgulamalarını kendilerine tavsiye ederiz. İlla açıklama yapmak istiyorlarsa kent meydanı projesinin yapılacağı otopark olarak kullanılan alana kendilerini davet ediyoruz. İlçe merkezine bir çivi dahi çakamayan zihniyetin, ilçemize köylerimiz ve beldelerimiz dahil) yapılan milyarlarca lira yatırımı ve hizmeti görmeye davet ediyoruz.”