Ak Parti Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı Fevkani Köprüsü’nün yıkımının ardından ıslah çalışmaları devam eden Zonguldak Deresinde incelemelerde bulundu.

DSİ ekiplerinden bilgi alan Avcı ıslah çalışmalarının ardından yapılacak yaya köprüsü ve cam korkulukların da nasıl olacağını paylaştı.

Avcı’nın paylaşımı şu şekilde
“DSİ Genel Müdürlüğü’müzce yapımı gerçekleştirilen ve tarafımızca takibi yapılan, Zonguldak merkezimizde bulunan deremizin, üç etaptan oluşan ıslah çalışması devam ediyoruz.

Gazipaşa Caddesi’ ni Acılık’ a bağlayan yaya köprüsü ile Uzunmehmet caddesini İstanbul- Ankara çevre yoluna bağlayan karayolu köprüsü arasındaki 200 metrelik alanda, fore kazık, istinat duvar ve vatandaşlarımıza şekilde görsel anlamda güzel bir seyir imkanı sunacak cam teras korkuluk çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz.

Oyunu kullandı! Hakan Yeşil seçim için neler söyledi? Oyunu kullandı! Hakan Yeşil seçim için neler söyledi?

Yapılan çalışmalar Uzunmehmet Caddesi yönünde devam ederken, karşı yönde yapılacak imalatlar için yüklenici firmaya sağlanacak operasyon rahatlığı ile Eylül ayının ortalarına doğru tamamlanması beklenmektedir.

Diğer taraftan Ankara Köprüsü olarak bilinen köprünün dere tarafında yapılan yaya köprüsünün yüzde 90’lık bölümüde tamamlandı.

Çalışmalarımızın Zonguldak’ımıza hayırlı olmasını diliyorum.”