Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri öncesi Kozlu için yeni projelerini açıkladı.

Selde yıkılan köprü ne zaman açılacak? Selde yıkılan köprü ne zaman açılacak?

Zonguldak Kozlu Kavşak’ta bulunan Karaca Düğün Salonu’nda yapılan lansmana Ak Parti Zonguldak İl Başkanı Mustafa Çağlayan,  Milletvekilleri, Belediye Başkanları, başkan adayları, ilçe yönetimi, genlik ve kadın kolları ve çok sayıda partili katıldı.

Proje tanıtım toplantısında Ali Bektaş ile Dr. Ömer Selim Alan’ın ortak projesi olan sahil yolu tramvay projesi de yer alıyor.

YÜZDE 81 DESTEK VERENLERDEN AYNI DESTEĞİ BEKLİYORUM!

Nejdet Karaveli İl Genel Meclisi ve Belediye Başkanlığı için Ak Parti’ye destek isteyerek şu ifadeleri kullandı:

“Biz 15 yıldır Kozlu için çalıştık. Çalışmaya da devam edeceğiz. Ali Başkanım da burada çalışmalarına devam edecek. Sunumda gördünüz.Bütün bunları biz kimlerle yaptık?. İl genel meclis üyelerime muhtarlarıma, belediye başkanlarıma kocaman bir alkış istiyoruz. Biz protokol gibi durmadık. Köy köy gezdik. Gelecek 100 yılın köyleri için çalışmaya devam edeceğiz. Durmak yok yola devam diyorum. Cumhurbaşkanımıza yüzde 81 oy veren bütün köylülerimize teşekkür ediyorum. Bu seçimde en az 3 meclis üyesi çıkaracağımıza inanıyorum. Aynı desteği bekliyorum.”

"KADINLARIMIZ MERAKLA BEKLİYOR. ALİ BEKTAŞ YAPACAK"

2023 Seçimlerinde Ak Parti 5. Sıra Milletvekili Adayı Dilek Kaya saha çalışmaları esnasında en çok kadınların proje beklediğini ifade ederek
"Dünden beri sahadayım geziyorum. Sürekli kadınlarla ilgili projeleriniz var mı diyorlar. Belediye Başkanlarımız hizmet belediyeciliği yapıyorlar. Ak Parti Belediyelerimiz de kadınlarımıza ciddi anlamda değer veriyorlar. İstihdam yaratmak için, kadınlarımızı üretime kazandırmak için projelerini hazırlamışlar. Hep birlikte göreceğiz. Kozlu’da Ali Bektaş’ı bunları yapabilmesi için koltuğa oturtmak için sandıkları patlatacağız."

"GÜÇLÜ LİDERLERE İHTİYACIMIZ VAR!"

Ak Parti Zonguldak önceki Dönem Milletvekili Hamdi Uçar projelerin devamı için güçlü liderlere ihtiyaç olduğunu vurgulayarak:
“Böyle bir coğrafyada böyle bir dünyada, haksızlığın, adaletsizliğin huzurluğun olduğu bir zaman içerisinde yerel seçimlerin ne kadar kıymetli olduğunu ifade etmek istiyorum. Cumhurbaşkanımız liderliğinde Ak Parti iktidarda olmasaydı bırakın maaş vermeyi bir sürü alanda sıkıntılar yaşayacaklardı. Yatırımlar bir şekilde devam ediyor. Evet sıkıntılar var. Kozlu, Kilimli ve Zonguldak’ta gelen hizmetleri hep beraber görüyoruz. Bundan sonrada Kilimli’den Kozlu’ya kadar yatırımların devamı için sizden destek istiyoruz. Ali Bektaş’ın projeleri küçümsenecek projeler değil. Bizden öncekileri görüyorsunuz. Diğerlerine inanmayın. Yerel yönetimlerde güçlü liderlere ihtiyacımız var. İnşallah Ali Başkanımızla birlikte yolumuza devam edeceğiz.” dedi.

"ALİ BEKTAŞ İÇİN HİÇ TEREDDÜT ETMEDİM"

Ak Parti Zonguldak İl Başkanı Mustafa Çağlayan hizmetler için Cumhurbaşkanı desteğinin önemine değinerek şu ifadeleri kullandı:

"Kozlu’da kimi aday yapalım diye genel merkezde görüşürken hiç tereddüt etmedim. Dedim ki “Yaparsa Ali Bektaş Yapar” Kozlu’da oynanan oyunları Ali Bektaş bozar. Zonguldak’ta oturuyoruz ama Kozlu, Kilimli ve Zonguldak’ı birleştirme hayalimiz var.

Hem yerin altında hem yerin üstünde çalışmış, ikisini de iyi bilen bir belediye başkanımız var. Bu partimizde görev yapmış, hayatını kaybetmiş herkesi rahmetle anıyoruz. Buralar bize emanet. Onun için durmayacağız, yorulmayacağız ve çalışacağız. Bizim Başkanlarımızın Ankara’da her zaman kapısı var. Muhalefetin kimi var? Diğer belediye başkanlarına gidiliyor. Bizim en güvenilir kapımız Cumhurbaşkanımız. Sizden alacağımız destek ile Kozlu bambaşka bir yere gidecek. Bizim özelliğimiz laf değil iş üretmek. Böyle bir başkanın zor bulunabileceğini düşünüyorum. Zor bulmuşken kaybetmeyelim."

Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş, başkan olmanın kolay olmadığını vurgulayarak 2019-2024 arasında yaptıklarını tek tek anlattı. Çivi bile çakmadı şeklinde gelen yorumlara yanıt veren Bektaş konuşmasında şu ifadeleri kullandı:
"Bundan 6 ay önce Mustafa başkanım teklif ettiğinde ben “Yoruldum” demiştim. Mustafa başkanın tecrübene ihtiyacımız var ısrarı ile yeniden aday oldum. Allah razı olsun.

İnsan yaşıyorsa önce canlıdır. Başkaları için yaşıyorsa o zaman o zaman insandır. Başkan olmak öyle kolay değil. Kimin neye ihtiyacı var bilmektir. Zonguldak’a yatırım yapmak, Kozlu’ya yatırım yapmak çok zor. Düz memleketlere gelen para neyse bize de aynısı geliyor. Orada 10 milyona yapacağınız iş burada yapınca 100 milyon oluyor. Tüm bunlara rağmen çok şey başardık. Doğalgazı bile zor getirebildik. Bazıları diyor ki o sana oy vermeyecek bu vermeyecek. Zorla kimseye bana oy verin diyemem. Benim ne yapacağıma bakacaksınız onun ne yapacağına bakacaksınız. Herkes biliyor. Kim neyi ne şartlarda yapabilir diye. Bunu anlatacağız. Mahalleye gidiyoruz. Adamın biri çıkıyor diyor ki memleketime bir çivi çaktın. Allah razı olsun diyor. Ali Bektaş’ın bir çivisi bile yok diyenler yaptıklarımızı görsün.

2 senesi pandemi ile geçen bir dönemde daha ne yapacaktık? Yaptıklarımızı tek tek gördünüz. Kimse aptal değil. Bütün bunları yapmak için Cumhurbaşkanımızın desteğimize, o zamanki bakanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Birimiz hepimiz hepimiz birimiz için deyip Ankara’ya sürekli birlikte gittiğimiz Belediye Başkanımız Selim Alan ve Kamil Altun’a çok teşekkür ederim. Ama en büyük teşekkürü evlatlarıma çalışanlarıma ediyorum. Sağ olun var olun."

Editör: U. G.