Zonguldak'ta düğün sonrası havaya ateş açma tartışmasında silahla yaralandıktan sonra Akın Kaçmak’a ateş ederek öldürdüğü iddia edilen Mertcan K.’nın (19) oturduğu ev bir kez daha kundaklandı.

Mertcan K.’nın kimliği belirsiz kişilerce ateşe verildi. Alevler eve sıçramadan itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürülürken polis ekipleri şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.

11 Haziran’da Karaelmas Mahallesi Alsancak Caddesi üzerinde düğünden sonra yapılan eğlencede sokakta havaya ateş açan Akın Kaçmaz, kendisini uyaran Mertcan K.’yı silahla sol bacağından vurarak yaraladı. Yaralanmasının ardından belindeki tabancayı çıkaran Mertcan K., ateş açarak Akın Kaçmak’ı vurdu. Yaralananların yakınları arasında da arbede çıktı. Bu esnada Akın Kaçmak’ın kardeşi O.K. de yanağını delip geçen kurşun ile yaralandı.

Olayın ardından can güvenliklerinden endişe duyan Mertcan K.’nın ailesi ve yakınları şehir dışına kaçtı. Mertcan K.’nın ailesinin yaşadığı Karaelmas Mahallesi’ndeki evleri, olayın ardından bir kez daha ateşe verildi.

Dumanı görenlerin ihbarıyla olay yerine polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Alevler evin içine geçmeden itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürdü. Kundaklama ihtimali üzerinde duran polis ekipleri soruşturma başlatarak şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı

17 ülke yarıştı! Yüksel Tok Zonguldak'ı gururlandırdı! 17 ülke yarıştı! Yüksel Tok Zonguldak'ı gururlandırdı!