Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaklaşık üç saat süren kabine toplantısının ardından konuştu. İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi’nin helikopter kazası sonucu hayatını kaybetmesi hakkında konuşan Erdoğan, “Kabine toplantımızda, İran halkının yaşadığı derin acıyı paylaşmak üzere ülkemizde bir günlük millî yas ilan edilmesini kararlaştırdık” dedi.

Erdoğan, helikopter kazasında İHA’ların öneminin bir kez daha ortaya çıktığını vurguladı, “Bayraktar Akıncı TİHA İranlı kardeşlerimizin talebi üzerine arama kurtarma çalışmalarında aktif görev üstlendi. Bölgede 7,5 saat arama tarama faaliyeti yaptı. Görevini başarıyla tamamladıktan sonra da ülkemize döndü. Savunma sanayimizin ülkemizdeki belli çevreler tarafından sık sık hedefe konduğunu biliyoruz. Özveriyle çalışan savunma şirketlerimize ülkem ve milletim adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Ünlü yönetmen Kıvanç Baruönü Zonguldak'ta! Zonguldak daha iyi nasıl tanıtılır? Ünlü yönetmen Kıvanç Baruönü Zonguldak'ta! Zonguldak daha iyi nasıl tanıtılır?