Karabük'te çöp kamyonu elektrik direğine çarptı! İşçiler kopan tellerden son anda kurtuldu! Karabük'te çöp kamyonu elektrik direğine çarptı! İşçiler kopan tellerden son anda kurtuldu!
SSK ve Bağkur emeklileriyle ilgili zam ve memur emeklilerine zamların çok gerisinde kalan fiyatlarla ilgili tepkiler devam ediyor. Zonguldak CHP İl Başkanı Devrim Dural Bağkur ve SSK emeklileri için yapılan ve kamuoyundan tepki alan zamlar sonrası yaptığı açıklamada;
“2002 yılında AKP iktidara geldiğinde emekli maaşı asgari ücretin 1.6 katıyken, bugün asgari ücretin altında kalmış ve adeta emekliyi ölüme terk eder hale gelmiştir. 22 yıllık iktidarlarında gereğinden fazla zenginleşenlerin aksine, bu halkın gelecek endişesi var, emekliliğini nasıl ve ne şartlarda geçireceği endişesi var. Beğenmedikleri ülkelerin emeklileri maaşları ile dünyayı gezerken, bizim emeklilerimiz çarşıya inemiyor, torunlarına oyuncak alamıyor, simit alamıyor hale gelmiştir.
EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI ASGARİ ÜCRET SEVİYESİNDE OLMALI
7. Ayda ek zam yapılacak diyerek umut tacirliği yapanlar, emeklinin daha iyi bir yaşama vuslatını yine başka bir bahara ertelemiştir. Seçim yatırımı adı altında açıklanan bu talihsiz uygulamadan bir an önce dönülerek, Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel’in de dile getirdiği üzere en düşük emekli maaşını asgari ücret seviyesine çıkarmak şarttır. Böyle bir düzenleme yapılırsa milyonlarca emeklimiz iktidarda bulunanların gözünün içerisine bakarak emekli aylıklarının ne kadar olacağını merakla beklemek zorunda kalmayacaktır. Bu yönde bir düzenlemenin bir an önce yapılması gerekmektedir, aksi takdirde emeklilerin bu aylık düzeyleriyle hayatını idame ettirmeleri mümkün olmayacaktır” denildi.