2008 yılında "Türkiye’nin Sağlıklı Nefesi" sloganı ile  Zonguldak’ta kurulduktan sonra ürün çeşitliliği ve kalitesi ile dünya pazarına açılan MFA’nın Kazakistan’da üretime başlayan fabrikasını bu sefer ziyaret eden isim Cumhurbaşkanı Kasım Comart Tokayev oldu.
MFA ortaklarından Fatih Furtun ziyaret sonrası yaptığı açıklamada; “Serbest Ekonomi Bölgesi’ni ziyareti esnasında MFA Maske’ye de zaman ayırarak bizleri onurlandırdı. Bu vesileyle ürünlerimizin kalitesini yakından inceleyebildi.
Ürünlerimizin detaylarına gösterdiği ilgi ve Kazakistan’da üretimi destekleme sözü, tüm ekibimizi gururlandırdı ve motive etti. Sayın Cumhurbaşkanımıza nazik ziyareti ve destekleyici sözleri için teşekkür ederiz” dedi.
MFA MASKE KİMDİR?
İş insanları Murat Uzun ve Fatih Furtun tarafından kurularak Zonguldak’tan dünyaya açılan bir firma haline gelen MFA bu yatırımların yanından süt sağım robotu başta olmak üzere teknoloji yatırımları ile de gündemde.
MFA’nın sayfasında kurumsal bilgiler ise şöyle:
2008 yılında "Türkiye’nin Sağlıklı Nefesi" sloganı ile kurulan MFA, Kişisel Koruyucu Donanımlar(KKD) sektöründe Solunum Sağlığı konusunda Koruyucu Toz ve Gaz Maskeleri ile bunların filtrelerinin üretimini yapmaktadır. MFA, Türkiye Cumhuriyetinin sanayi alanında lokomotif şehri olan ve sanayinin cansuyunu veren, yeraltı ve yer üstü zenginlikleri ile önem arz eden Zonguldak’ta kurulmuştur.
Üretimini yaptığı ürünlerde Türkiye’de sayısız ilkleri gerçekleştiren MFA, EN 149:2001 + A1: 2009 standardında çeşitli modellerde ventilli ve ventilsiz toz maskesi, Yarım Yüz Gaz Maskesi, Tam Yüz Gaz Maskesi, Gaz Filtreleri gibi farklı segmentlerde CE sertifikalı Solunum Koruyucu Maske imalatı yapan, Türkiye'nin ilk ve en büyük, Avrupa’nın lider üreticilerinden birisidir.
Başta Avrupa ülkeleri olmak üzere Dünya'nın bir çok ülkesine ihracat yapan MFA, kurumsal altyapısı, zengin insan kaynakları, üst düzey ürün kalitesi, rekabetçi ve ekonomik fiyatlandırma politikası ile sürdürülebilir büyümeyi sağlayarak hem ülkemize hem de Dünya'ya hizmet vermektedir.
Türkiye'de ilk ve tek olan Solunum Koruyucu Ürünler Test Laboratuvarımızda AB Standartlarına uygunluk tetslerini yapabilme kabiliyetine sahip tek firmadır.
Dürüst ve ahlaklı ticaret, kaliteli üretim, rekabetçi fiyat, koşulsuz müşteri memnuniyeti vazgeçmeyeceğimiz temel ilkelerimizdir.
Hammaddeden, üretime, depolamadan pazarlamaya kadarki tüm süreçlerde kontrol denetim mekanizmasını kurmuş olan MFA, “40 Noktada MFA Kalite Politikası” ile üretimden satış sonrasına kadar her aşamada müşteri memnuniyetini ve kalite anlayışını benimsemektedir.