14 Mayıs 2023 günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için başvuru yapan isimlerden biri de Buket Müftüoğlu oldu.
Zonguldak’tan aday gösterilmek için genel merkezden başvuru yapan Müftüoğlu, açıklamasında göreve hazır olduğunu ifade etti.   

TÜRK MİLLETİNİ İKİNCİ YÜZYILA TAŞIYACAĞIZ
''Cumhuriyetin ikinci 100.yılında, bu ulusun kurucu siyasi iradesi olarak, yurdun dört bir yanında göreve hazırız.  
13. Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı olarak, Çankaya köşküne, Türkiye’yi ve Türk Milletini ikinci yüzyıla taşıyacağız. 

LİYAKAT SAHİBİ ADAYLAR İLE
Amacımız güçlü liyakat sahibi adaylarımız ile, bu seçimlerde, TBMM’de 28. Dönem milletvekilleri olarak, ülkemizin parlementer sisteme geri dönüşünü sağlamak olacaktır. 
Bu tarihi değişim için adaylık başvurumu yaptım.  
Bütün hayalim, 28. Dönem Zonguldak milletvekili seçildiğimde, memleketim Zonguldak’ta, öncelikle, emektâr ve cefakâr parti örgütümün özlediği o coşkulu, güven ve sevgi dolu dayanışmamızı taçlandırmaktır.  Biz bir ve beraber omuz omuza, sırt sırta verirsek, emeğin başkentinden başlayarak, ülkede iktidarı liyakata, hak ve hukuka bağlı kalarak kazanacağız. Cumhuriyet Halk Partisi olarak, millet ittifakı ile beraber, bu topraklarda gazi meclisin gücünü arkamıza alarak, ikinci yüzyılın iktidarını kurmaya hazırız”