Hakkari'nin Çukurca ilçesinin karşısındaki Irak toprakları içinde yer alan Metina Vadisi ile Zap, Avaşin ve Basyan bölgelerinde başlatılan Pençe-Kilit hava destekli kara harekatından acı haber geldi.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), bir askeri üs bölgesine sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada 5 askerin şehit olduğunu, 3'ü ağır 8 askerin yaralandığını açıkladı. Peş peşe yapılan açıklamalarda yaralı askerlerimizin de acı haberi geldi. Buna göre şehit sayısı 9'a yükselirken yaralı sayısı 4 oldu.

ZBEÜ Öğrencisi Basancı, muaythai Türkiye şampiyonası’nda altın madalya kazandı! ZBEÜ Öğrencisi Basancı, muaythai Türkiye şampiyonası’nda altın madalya kazandı!

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe-Kilit Harekat bölgesindeki üs bölgesine sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada yaralanan bir askerin daha yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olduğunu duyurdu. Şehit olan asker sayısı 9'e yükseldi.

MSB, Pençe-Kilit Harekat bölgesindeki üs bölgesine sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada ağır yaralanan bir askerin daha yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olduğunu açıkladı. Kurtarılamayarak şehit olan askerle beraber bu akşam bölgedeki saldırılar sonucu şehit olan asker sayısı 9'a çıktı.

MSB'den yapılan açıklama şöyle:
"Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde 12 Ocak 2024 tarihinde bir üs bölgemize sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada yaralanan bir silah arkadaşımız daha yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuş, şehit olan kahraman silah arkadaşlarımızın sayısı dokuza yükselmiştir. Bölgede operasyonlar devam etmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz."