İmamoğlu ve Yavaş’a çağrı! İmamoğlu ve Yavaş’a çağrı!
Zonguldak’ta gençlik haftası programı belli oldu. Zonguldak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü 15-21 Mayıs tarihleri arasında sporda kültür sanata düzenleyeceği programlar ile gençlik haftasında da gençlere tüm imkanlarını seferber ediyor.
Zonguldak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından paylaşılan program yarın saat 10.00’da valilik önünde gençlik haftası çelenk sunumu, saygı duruyu, istiklal marşı ile bayrağın göndere çekilmesi, gençlik konuşmalarının yapılması ve halk oyunları gösterisiyle başlayacak.
 Zonguldak Gençlik ve Spor il Müdürlüğü tesislerinde 10.00-18.00 saatleri arasında Gençlik Kupası Spor Müsabakaları ve Fener Spor Kompleksi’nde yurtlar arası spor müsabakaları yapılacak. Saat 11.00’de Zonguldak Sahil Bandında 100 genç ile kitap okuma etkinliği ve merkezim her yerde etkinlikleri gerçekleştirilecek.
Yine valilik meydanında saat 11.30 da 100.yılda spor her yerde etkinliği yapılacak. Saat 16.00’da Cumhuriyetten Günümüze Gençlik Konulu Söyleşi Bülent Ecevit Üniversitesi Farabi Genç Ofiste yapılacak. Saat 19.00’da Zonguldak Gençlik Merkezi’nde türkü konseri ve Sezai Karakoç Kültür Merkezi’nde Zonses müzik yarışması ile ilk gün tamamlanacak.

Programın 2.gününde Fener Sahasında saat 10.00’da Geleneksel okçuluk turnuvası ve Karaelmas Kemal Köksal Stadyumu’nda 100.yılda 100 sporcu ile atletizm şenliği yapılacak. Saat 15.00’te sporcular ile spora emeği geçen kişilere ziyaret, Zonguldak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde yapılacak.
Saat 11.00 ve 15.30 aralarında Zonguldaklı yazar ve şairlerle söyleşiler düzenlenecek. Saat 16.00’da Bülent Ecevit Üniversitesi’nde “Gençliğin gözüyle 19 Mayıs” konulu söyleşi ve saat 19.00’da Gençlik konseri ile ikinci gün tamamlanacak.
Programın 3.gününde uzun Mehmet camiinde sabah namazı etkinliği yapılacak. Valilik ve belediye başkanlığı ziyaretlerinin yanı sıra Zonguldak Gençlik ve Spor il Müdürlüğü’nde kan bağışı, resim çalışmaları ile kömür ve maden tasarım etkinlikleri yapılacak. 
Saat 14.00’ te Uzun Mehmet çevresinde uçurtma şenliği yine aynı saatte Kozlu Gençlik Merkezi önünden Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne kadar bisiklet turu yapılacak. Saat 14.00’te Milli Mücadelede Gençler konulu söyleşi, saat 16.00 ‘da Türkiye’de Geleceğin Gençliği spor ve sağlık söyleşisi İl müdürlüğü konferans salonunda yapılacak. Saat 17.00’de Bülent Ecevit Üniversitesi Farabi Genç Ofis’te “Gençlerle Baş başa” kariyer sohbetleri ile gün tamamlanacak.

Programın 4. gününde saat 11.00’de Ereğli Tas Gölü ve Kireçlik arasında doğa yürüyüşü yapılacak. Aynı gün 100 mahallede 100 merkezim her yerde etkinliği ve 11yurt ve 11 konser programı ile gün sona erecek. 
19 Mayıs gününde saat 09.30’da gençlik yürüyüşü ve valilik meydanında çelenk sunumu, saygı duruşu, istiklal marşı ve bayrağın göndere çekilmesi yapılacak. Saat 10.30 da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde sergi açılışı yapılacak saat 10.45’te ise 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Karaelmas Kemal Köksal Stadyumu’nda kutlanacak ve 20- 21 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek etkinlikler ile gençlik haftası sona erecek.
Editör: Bekir Ekici