Nazife Bayraklı’nın eşi, Hülya Erbastı, Şenay Bayraklı ile Bilge Baran’ın babaları; aynı zamanda NRW Eyaleti SPD Milletvekili Volkan Baran ile Ziya Erbastı ve Olaf Krüger’in kayın babaları Şerafettin Bayraklı akciğer kanseri nedeniyle tedavi gördüğü hastanede vefat etti.

Merhum Bayraklı' nın cenaze namazı 8 Mayıs 2024 Çarşamba günü öğle namazına müteakip Dorstfeld DİTİB Sultan Ahmet Camii’nde din görevlisi Salih Eryiğit tarafından kıldırıldı. Merhum Bayraklı için cenaze namazı öncesi Yasin-i Şerif okunurken, sonrası ise cenaze için gelenlere ikramda bulunuldu. Merhum, memleketi olan Zonguldak’ın Devrek ilçesine bağlı Komşular Köyünde toprağa verilmek üzere Türkiye'ye götürüldü.

BAŞKONSOLOS AYDIN YALNIZ BIRAKMADI

Cenaze namazına Türkiye Cumhuriyeti Essen Başkonsolosu Taylan Özgür Aydın ve Muavin Konsolos Emre Öngel'de katılıp Baran ve ailesinin acısını paylaşırlarken, siyaset ve iş dünyasından oldukça yoğun bir katılım oldu.

Milletvekili Volkan Baran, kayınbabası için duygularını şu sözlerle ifade “Onun sevgisi, bilgeliği ve rehberliği hepimiz için bir ışık kaynağı oldu. Onunla geçirdiğimiz zamanlar ve paylaştığımız anılar, kalbimizde daima yaşayacak. Ruhu şad, mekanı cennet olsun. Huzur içinde yatsın.”

Tüm protokol orada! "Gelemem üçgülü!" Tüm protokol orada! "Gelemem üçgülü!"

Editör: U. G.