banner3

banner17

Valilikten operasyon açıklaması

İş insanı, köşe yazarı, ihraç kamu görevlileri, esnaf ve lisansları iptal edilen özel eğitim kurumu çalışanlarından oluşan 13 kişi gözaltında!
Zonguldak 27.05.2021, 12:28 27.05.2021, 21:34
702
Valilikten operasyon açıklaması

Zonguldak Valiliği Zonguldak’ta yeni FETÖ yapılanmasına yönelik yapılan operasyon hakkında açıklama yayımladı.

Açıklamada İş insanı, köşe yazarı, ihraç kamu görevlileri, esnaf ve lisansları iptal edilen özel eğitim kurumu çalışanlarından oluşan (13) kişinin gözaltına alındığı belirtilirken bir kişinin de firari olduğu ifade edildi. Açıklamada şu ifadeler yer aldı.

“Fetullahçı Terör Ögütü’nün (FETÖ) mevcut örgüt üyeleri ile dayanışmayı arttırmak, örgütten kopmaları engellemek ve örgütü ayakta tutmak amacıyla bir araya gelerek çeşitli eylemlerde bulunan “ZONGULDAK FETÖ YENİ YAPILANMASI” ’na yönelik Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde KOM Şube Müdürlüğümüzce 27.05.2021 günü 2. Dalga operasyon gerçekleştirilmiştir.

Bu bağlamda, İŞ İNSANI, KÖŞE YAZARI, İHRAÇ KAMU GÖREVLİLERİ, ESNAF VE LİSANSLARI İPTAL EDİLEN ÖZEL EĞİTİM KURUMU ÇALIŞANLARINDAN oluşan (14) şüpheli şahsa yönelik İstanbul, Kars ve Zonguldak’ta 27.05.2021 günü saat 06.00 itibariyle eş zamanlı operasyon yapılmış, (13) şüpheli şahıs yakalanmış olup (1) FİRARİ şahsın yakalanmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir.

FETÖ terör örgütüne yönelik operasyonlarımız aralıksız devam edecektir.”

Kaynak: HABER MERKEZİ
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
TTk'ya işçi alınmalı mı? Alınmamalı mı? TTk'ya işçi alınmalı mı? Alınmamalı mı?
25°
açık
Günün Karikatürü Tümü
Gelişmelerden Haberdar Olun
@