Zonguldak Barınağı'ndan tepki çeken görüntüler! Mama yerine bozuk  turşu! Zonguldak Barınağı'ndan tepki çeken görüntüler! Mama yerine bozuk turşu!
Zonguldak Tabip Odası Başkanlığına aday olan Prof. Dr. Eksal Kargı ve Doç. Dr. Metin Pehlivan arasındaki yarışı kazanan isim Eksal Kargı oldu. 
Kongre sonrası açıklama yapan Kargı, şu ifadeleri kullandı:
"Değerli meslektaşlarımız,
Değişim, dönüşüm, yenilenme, inovasyon gibi kavramlar artık hayatımızın bir parçası. Bu kavramlara olan inancımızla yeni nesil yönetim anlayışımızla Zonguldak Tabip odasının temsiline aday olma isteği ile yola çıktık.  Sağlık alanındaki tüm sorunları görüyor ve bunlara karşı kayıtsız kalamayacağımızı bilmenizi istiyoruz.
Sağlıkta şiddet başta olmak üzere, hekimlerin haklarının korunması ve sağlık hakkının savunucusu olma yolunda yürütülecek çalışmalarda her bir meslektaşımızın katkı ve katılımın sağlanması için ilk çalışmamız üyelik çalışmalarımızı hızlandırmak olacaktır.
Önce meslek odamızın Online üyelik sürecini başlatıp, ilimizdeki tüm hekimlerimizin birbiri ile iletişimde olmasını sağlayacak platformlar oluşturacağız.  Zonguldak Tabip Odası yeni nesil yönetim anlayışı ile neleri konuşacağına, değiştireceğine, siz değerli meslektaşları ile birlikte  karar vereceğinden endişeniz olmamalıdır .
Bu sürece katkı sunan, emek veren, eleştiri ve öneri getiren, yapılan seçimlere gelerek oy kullanan, bize güven duyup sorumluluk veren tüm meslektaşlarımıza teşekkür ediyoruz.
Sözünüz sesimiz olacaktır. Saygılarımızla. Yönetim Kurulu
Dr. Ahmet Eksal KARGI
Dr. Ayşe Semra DEMİR AKCA
Dr. Serhat BİLİR
Dr. Zeynep Mehpare ESKİCİ
Dr. Zihni YAMAK"
Editör: Şeyma Kaya