Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde serinlemek için girdiği denizde kaybolan 20 yaşındaki üniversite öğrencisinin cesedine ulaşıldı.
Karadeniz ilçesine bağlı Gülüç beldesi Çengelburnu mevkiine gelen Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Karadeniz Ereğli Meslek Yüksekokulu öğrencisi Mert Karaağaç (20) serinlemek için denize girdi.

Korkutan görüntü! Düzce açıkladı Zonguldak uyuyor! Korkutan görüntü! Düzce açıkladı Zonguldak uyuyor!

Bir süre sonra Karaağaç'ın gözden kaybolduğunu fark eden arkadaşları, durumu 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirdi. İhbar üzerine olay yerine Sahil Güvenlik Bot Komutanlığı, sağlık, polis ve jandarma ekipleri sevk edildi. Dalgıçlar su altından, sahil güvenlik botu da su üzerinden başlattığı arama tarama çalışmasını sürdürdü. Polis ekipleri ise karadan arama çalışmalarına katkı sağladı. Kaybolan gencin haberini alan arkadaşlarından bazıları olay yerinde gözyaşı döktü. Fenalaşan öğrencilere sağlık ekipleri müdahale etti.

Bilinci kapalı bir şekilde tersaneler mevkiinde bulunan Karaağaç olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından Ereğli Echomar Hastanesi’ne kaldırıldı. Karaağaç yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.