Zonguldak Kömürspor’un küme düşmesine neden olan maçın ardından CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, 90 dakika boyunca şut dahi çekilmeyen maçın şaibeli olduğunu dile getirerek, TTF’nin maçla ilgili inceleme başlatmasını talep etmiş, konunun takipçisi olduğunun altını çizmişti.

TFF, Yavuzyılmaz’ın iddiaları sonrasında Ankara-Nazilli maçı hakkında soruşturma başlatırken, Yavuzyılmaz, skandal olaya ilişkin değerlendirmelerini bugün Halk TV ekranlarında bir kez daha yineledi.

Gurbette Zonguldaklı! Ümit Avcı neler söyledi? Gurbette Zonguldaklı! Ümit Avcı neler söyledi?

Canlı olarak yayınlanan programda konuşan Genel Başkan Yardımcısı, Ankaraspor – Nazillispor maçını “Guinness Dünya Rekorları Kitabına girebilecek bir maç” olarak değerlendirdi.

Zonguldak Kömürspor’un uğradığı haksızlığın, kimseyi mağdur etmeden çözülebileceğine işaret eden Yavuzyılmaz. TFF’ye çözüm getirme çağrısı yaptığı açıklamasında şunları söyledi:

“Guinness Dünya Rekorları Kitabına girebilecek bir maç!”

“TFF bu maçtan başlayarak artık bir şeyleri düzeltmek zorunda. TFF tıpkı YSK gibi bağımsız bir otorite. Ankaraspor – Nazillispor maçı Guinness Dünya Rekorları Kitabına girebilecek bir maç. Bir maç neden oynanır? Gol atmak için oynanır. Ama hiç şut atmasan zaten gol olmaz. Hiç şut atılmaması demek zaten zımnen bir anlaşma yapıldığını bize gösteriyor. Bakın iki takım arasındaki maçta toplam isabetli şut sıfır, isabetsiz şut sıfır, engellen şutta sıfır çünkü toplam şut sıfır. Tüm bunlar göz göre göre yapılıyor. 

“Bu sorun, kimse mağdur edilmeden çözülebilir”

Burada maçın canlı olarak yayınlanmış olması aslında bir ispat niteliğinde. Şimdi TFF bir inceleme başlattı. Hukuk kurulu bir inceleme yapacak ve bir bulgu tespit etmesi durumunda ki maçın tüm görüntüleri zaten bir delil niteliğinde ortada duruyor. İki takımın 11’er oyuncusunun da gol atmakta isteksiz olması ve bunu sahaya yansıtması ihtimal dâhilinde olamaz. Bu gizli anlaşma sonunda Zonguldak Kömürspor’a küme düşürülüyor. Bu da çok büyük bir haksızlık. Oysaki tüm sorunları çözecek ve kimsenin mağdur edilmeyeceği çözüm ihtimalleri var. Umarım TFF bunu değerlendirir.”

Editör: U. G.