İŞKUR en az ilkokul mezunu 6 bin 839 personel alımı yapacak! İŞKUR en az ilkokul mezunu 6 bin 839 personel alımı yapacak!
Türkiye Petroller Anonim Ortaklığı 150 personel Alacak. Son başvuru tarihinin 13 Mayıs olduğu duyuruldu. 
Yapılan duyuru şu şekilde:
Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı, Ülkemizin enerji bağımsızlığına giden yolda hız kesmeden arama ve üretim faaliyetlerini sürdürerek, hidrokarbon kaynaklarımızın milletin emrine sunulması görevini yürütmeye azim ve kararlılıkla devam etmektedir. Son olarak Gabar Dağında keşfedilen yüksek kaliteli petrol rezerviyle Türkiye'nin enerji arzı ve ekonomisi için büyük bir fırsat doğmuştur.
Yürütülen yoğun faaliyetlerle birlikte artan üretim miktarlarına bağlı olarak personel istihdamına ihtiyaç duyan TPAO Şırnak Bölge Müdürlüğü'ne 9 Uzman Yardımcısı, 16 Mühendis, 1 Avukat olmak üzere toplam 26 ve Adıyaman Bölge Müdürlüğü'ne 2 Uzman Yardımcısı lisans mezunu personel alımı yapılacak olup toplamda 28 personel istihdamı sağlanacaktır.
ALIMLARDA UYGULANACAK USUL VE ESASLAR
1. Personel alımı, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca, KPSS ilgili Puan Türü ve belirlenen diğer şartlar dikkate alınarak gerçekleştirilecektir.
2. 28 Lisans mezunu için başvurular Ulusal düzeyde, Türkiye İş Kurumunun ilgili İl/Şube
Müdürlüklerine ve Türkiye İş Kurumu web sitesi www.iskur.gov.trüzerinden yapılabilecektir.
3. Personel alımına ilişkin gerekli şartlar www.iskur.gov.trüzerinden yayınlanacak ilanda yer alacaktır.
İlanen duyurulur.”