Daryal Yönder dualarla uğurlandı! Daryal Yönder dualarla uğurlandı!
Tüketici Hakları Derneği Zonguldak Şube Başkanı Ali Topaloğlu, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda yapılan zamlara tepki göstererek “Bugün yaşadığımız şey şaka gibi,  hiç bir dönemde böylesi bir yaşanmadı. Toplum bu kadar çaresizliğe itilmedi” dedi.
Topaloğlu’nun paylaşımı şu şekilde:
“Yoksulluk kaderimiz değildir!
 Zamlar kaderimiz değildir !
 Cumhuriyet tarihi boyunca böylesi bir durum yaşanmadı
 en temel tüketici hakki olan sağlıklı beslenme sağlıklı barınma sağlansın !
 Her gün yeni zamlarla uyanıyoruz. Her alışverişte farklı fiyatlarla karşılaşıyoruz. Hükümet artık bu durumu normal bir durummuş gibi bize kabul ettirmeye çalışıyor. Bu gün yaşadıklarımız bir zorunluluk değil ülkeyi yöneten anlayışın bir tercihi sonucudur. Ülkede Milli gelirin paylaşım sorunu vardır. İktidar Milli gelirin %80 inin toplumun en zengin %20 sine vermekte kalan kısmını biz dar gelirli tüketicilere vermektedir.
Bugün yaşadığımız şey şaka gibi,  hiç bir dönemde böylesi bir yaşanmadı. Toplum bu kadar çaresizliğe itilmedi.
Emekli yurttaşlar bu kadar ezilmemişti sadaka verir gibi size şunu vereceğiz bunu vereceğiz gibi dalga geçer gibi tutum alıyorlar. İktidar basını da bunu her gün haber yapıp utanmazlığın kitabını yazıyorlar.
Artık yeter diyoruz. Her gün zam zam tolum olarak çıldıracak bir duruma geldik.
Yapılan zamlar geri alınsın.Yoksul ve dar gelirli yurttaşların gelirleri insanca yaşayacak düzeye getirilsin. En adaletsiz olan dolaylı vergiler kaldırılsın.”