TTK'ya kayyum gibi çökecekler! Yavuzyılmaz belgeleri ile açıkladı! TTK'ya kayyum gibi çökecekler! Yavuzyılmaz belgeleri ile açıkladı!

Zonguldak Merkez Terakki Mahallesi’nde yaklaşık 45 dönüme yakın arazide TOKİ tarafından hem müze hem de sosyal tesis olarak düzenlenecek Lavuar Alanı projesinin  ‘Kamuda tasarruf paketi’ altında durdurulması bekleniyor..

Daha önce de  Lavuar Alanı projesinin yüklenici firması Akademi Yapı’nın konkordato ilan etmesinin ardından gündeme gelen projenin durdurulması bu kez de tasarruf tedbirleri yüzünden gündeme geldi.

“BİR TALİMAT İLE DURDURULABİLİR”
Z HABER’e konuşan Akademi Yapı yetkilisi “Projemiz şuan için durdurulmadı. Konkordato süreci ile tasarruf tedbirleri tamamen bağımsız konular. Lavuar Alanı projemizde Bakan beyin açıkladığı durdurulması muhtemel projeler arasında. Zonguldak’taki yetkililerin baskısı ile durdurulmayabilir. Proje devam edebilir. Ancak önümüzdeki günlerde bir talimat ile durdurulması da mümkün. Şuan için bir şeyler söylemek için erken. Biz çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.