CHP'li Yavuzyılmaz İliç'te daha önce de kayma oldu AK Parti gizledi CHP'li Yavuzyılmaz İliç'te daha önce de kayma oldu AK Parti gizledi

CHP Zonguldak Belediye Başkan Aday Adayı Tahsin Erdem’in 3 adayla yapılacak ön seçim kararı sonrası ‘zafer açıklaması’ yayınladı. Tahsin Erdem gelen tepkiler üzerine yeni bir açıklama yaparak;
“CHP Genel Merkezinin “ön seçim” kararını 7 adayla gidilecek bir ön seçimle taçlandıracağına olan inancımızla sürecin partimiz açısından hayırlı olmasını temenni ediyor, ön seçimin demokrasi şölenine dönüşmesi için üzerimize düşeni yapacağıma söz veriyorum.” dedi.

Tahsin Erdem’in açıklaması şu şekilde:
“Değerli Cumhuriyet Halk Partililer,
Yaklaşık 2 ay önce Zonguldak Belediye Başkan Aday Adaylığı için yola çıktığımız partili arkadaşlarımızla her platformda en demokratik yöntemin ön seçim olduğunu yüksek sesle dile getirdik.
Bu anlamda ilimize gelen milletvekillerimize 4 adayın imzasının bulunduğu ön seçim talebimizi içeren dilekçemizi teslim ettik.
Yine hafta içerisinde gittiğim CHP Genel Merkezinde en doğru aday belirleme yönteminin ön seçim olacağına ilişkin talebimizi yetkili organlarımıza yazılı olarak bildirirdik.
Dün akşam yayınlanan genelge ile 7 aday yerine 3 adayla ön seçime gidileceği yönünde çıkan karar benim gibi bir çok Cumhuriyet Halk Partili arkadaşımızı üzmüştür.
Bugün demokrasi havarisi kesilen bazı çevreler, tıpkı geçmişte olduğu gibi bu sefer de tepeden inme aday olma gayretlerini unutmuş olacaklar ki, kamuoyunda bu yönde bir algı yaratma gayretti içerisindedirler.
Düne kadar üye yapısının sağlıksız olduğunu söyleyenlerin bugün 7 adayın da ön seçime girmesini savunmak durumunda kalması parti içi demokrasimiz adına önemli bir kazançtır.
Bu kapsamda ön seçim dışı kalan arkadaşlarımızla görüşerek gerekli girişimlerde bulunmak adına her platformda yanlarında olduğumuzu ilettik.
CHP Genel Merkezinin “ön seçim” kararını 7 adayla gidilecek bir ön seçimle taçlandıracağına olan inancımızla sürecin partimiz açısından hayırlı olmasını temenni ediyor, ön seçimin demokrasi şölenine dönüşmesi için üzerimize düşeni yapacağıma söz veriyorum. “