banner3

banner17

"Ereğli'den nefret eder... Gemişte paçalarımı dikerdi!"

"Ereğli'den nefret eder... Gemişte paçalarımı dikerdi!"

SİYASET 20.11.2020, 15:16
782
"Ereğli'den nefret eder... Gemişte paçalarımı dikerdi!"

Kanal Z’de Murat Altay’ın sorularını yanıtlayan Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık;  “Ereğli İl olsun, olmazsa Düzce’ye bağlansın” sözlerine açıklık getirerek Ak Parti Milletvekillerini sert dille eleştirdi. Milletvekili Hamdi Uçar’ı sert dille eleştiren Posbıyık; “Ereğli halkından nefret ediyor. Ereğli’nin köylerinde yaşayanlarından da nefret ediyor. Bu Ereğli haklıda, köyleri de beni çok seviyorlar. Neden seni bu kadar seviyorlar diye bana çok kızıyor. Onun için Ereğli’nin girdilerini kısmaya, yatırımlarını engellemeye çalışıyor. Ereğli halkı beni seviyorsa, köylerde yaşayan insanlar beni seviyorsa bunda benim ne kabahatim var.

Yoksa biz iyi sevişiriz. Ben onu Trump’a benzetirim. Elmacık kemikleri falan çıkık böyle ama boyu kısa biraz işte keratanın. Biraz boyu uzun olsa tam Trump’tır. Soyadı gibi Uçar böyle. Bir gün kendisine dedim zaten aynen Trump’sın ama boyun kısa geliyor dedim. Benim iyi arkadaşımdır, sevişiriz” diye konuştu.

Posbıyık ayrıca Uçar’ın mesleği ile dalga geçercesine; “Hamdi Uçar beni çok sever, bende onu çok severim. Gençliğimde benim pantolon paçalarını dikerdi. Pantolon dikmesini bilmezdi de paçalarını dikerdi. Şimdi orada kirasını indirmiş. Özsüt diye bir yeri var orada bazen muhallebi yiyoruz bazen sütlaç yiyoruz” sözleri dikkat çekti.

Posbıyık’ın alaycı eleştirilerinin ardından sosyal medyada farklı tepkiler yükselmeye geliyor. Uçar’ın ise bu açıklamalara yanıt verip vermeyeceği merak ediliyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ
Yorumlar (3)
Kahraman K Y 1 hafta önce
Çok ayıp ya ne demek koskoca vekile kerata diye hitap mı edilir?
Siyaseten vur ama yok paçamı dikerdi boyu kısa vs gibi küçümseyen konuşmalar ( hoş sendeki boy devede de var) bu günlerde birlik beraberlik içinde olmak gerekir iken geriyorsunuz yani bi sahil düzenlemesi ile 2 konserle popüler olmuş birisin alt tarafı kimleri mağdur ettiğin de cabası masraf yada katkı isterken
Kozlu platformu 1 hafta önce
Partinin il başkanlığı olsun Ereğli'ye verilmeli. Vekili yok, parti yönetiminde yok, merkez ilçeden büyük, o halde il başkanı Ereğli'ye verilmeli ki hak yerini bulsun
rcp k 7 gün önce
insanların geçmişdeki meslekleri ile alay eder gibi konuşmak senelerini siyasete vermiş bir insana yakişmadı.faizcilik yapmamiş sayın vekil helalından çalışmiş.zonguldagın ulu çınarı agabeyi aksakallısı olabilecek birisi konuşmalarına dikkat etmeli.ereglinin il olması sadece demogojı.