Maden şehitleri için tırmandılar! Maden şehitleri için tırmandılar!
Zonguldak İl Müdürlüğü tarafından organize edilen “Kariyer Günleri Gençlerle Buluşma” etkinliği, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ev sahipliğinde Sezai Karakoç Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.
Etkinliğe Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, Zonguldak Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahim Alan, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Osman Bozkan, akademisyenler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Etkinliğin açılışında konuşan Zonguldak Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahim Alan ve akabinde sahneye çıkan Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, üniversite zamanlarındaki kazanımlarını ve meslekte edindikleri tecrübelerini öğrencilerle paylaştı.
Etkinlikte, üniversite yaşamından günümüze deneyimlerini aktaran ve öğrencilerden gelen soruları cevaplayan Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, “Akademik kariyerimin başlangıcı Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden itibaren kariyer basamaklarına kararlı ve üretken bir idealist yaklaşımın bilincinde olarak hareket ettim. Sizlerin de eğitim ve öğretim hayatınız boyunca kazanacağı başarılar, tecrübeler ve ilkeler sadece mesleki yaşamınızda değil kişiliğinizin gelişmesinde ahlaklı, vatansever ve çağdaş bir bireye dönüştüreceğinizi de bilmenizi isterim. Bizleri, “Kariyer Günleri Gençlerle Buluşma” adlı etkinliğinde buluşturan Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve yönetimine teşekkürlerimi sunuyor, kıymetli öğrencilerimize üniversiteye giriş sınavlarında başarılar diliyorum” dedi.
Etkinlik protokol üyelerine çiçek takdim edilmesi ve öğrencilerin fuaye alanında ZBEÜ fakülteleri tarafından kurulan stantları gezmesiyle sona erdi.