Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Lig'de İlk yarının son maçında temsilcimiz lider Zonguldak Basket 67, Site Kapalı Spor  Salonu’nda Toursım X Boğazici ile karşı karşıya geldi.

Kırmız-lacivertli yönetim günler öncesinde maça gelecek olan taraftarlara hem takıma destek olmaları hemde depremzede  çocuklara gönderilmek üzere atkı, bere, eldiven ve peluş oyuncaklar getirmeleri konusunda çağrıda bulunmuştu.

Tehdit ve şantaj yanıtı! Kerim Sönmez işçilere seslendi! Tehdit ve şantaj yanıtı! Kerim Sönmez işçilere seslendi!

Bunun üzerine az sayıda taraftar ise ellerinde oyuncaklarla salona gelirken, tribünlerde ise yaklaşık 500'e yakın taraftar vardı.

Seremoninin ardından taraftarlar düzenlenen kampanyaya destek olmak amacıyla getirdikleri az sayıda atkı, bere, eldiven ve oyuncakları salona attı.

Görevliler tarafından toplanan atkı, bere, eldiven ve peluş oyuncaklar deprem bölgesindeki çocuklara gönderilecek.

Ardından hakemin düdüğü ile maç başladı. Temsilcimiz Zonguldak Basket 67, Toursım X Boğazici karşında baştan sona üstün getirdi maçı76-39 kazandı.

Kırmızı-lacivertli temsilcimiz aldığı bu galibiyet sonrasında 27 olan puanını 29 yaparak ilk yarıyı lider tamamladı.

Ayrıca bu maçı MHP Zonguldak İl Başkanı Mustafa Öztürk ve yönetimi, CHP Zonguldak eski Merkez İlçe  Başkanı Ebru Uzun, CHP Gençlik Kolları Başkanı Doğukan Güney, ZGC Başkanı Derya Akbıyık, Zonguldak Basket 67 Kulüp Başkanı Kanat Tan ve yönetimi olmak üzere yaklaşık 500'e yakın taraftar izledi.

Öte yandan Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi'nde ilk yarı bitmesine rağmen ikinci yarı ara vermeden başlayacak. Zonguldak Basket 67, ikinci yarının İlk maçında 29 Aralık Cuma günü evinde Emlak Konut ile karşı karşıya gelecek.