Birikimlerinizi değerlendirmek için tercih edebileceğiniz pek çok yöntem olduğunu biliyorsunuz. Bu yöntemlerden biri de vadeli mevduat hesabı açmaktır. Son dönemde vadeli mevduat hesaplarına olan ilginin bir hayli arttığını söyleyebiliriz. Bunun en önemli nedenlerinden biri de bu hesabın en güvenli seçeneklerden biri olmasıdır. Eğer bir vadeli mevduat hesabınız varsa anapara kaybı yaşamazsınız.

Bu konuda en çok merak edilen hususlardan biri de vadeli mevduat hesabı açmak için ne kadar birikime sahip olmanız gerektiğidir. Bir alt sınır olmadığını rahatlıkla ifade edebiliriz. Birikim yapmak isteyenler dahi kısa zamanda bu hesap türünü seçebiliyor ve birikimlerini gayet güvenli bir şekilde değerlendirebiliyor. Dilerseniz birikimleriniz sayesinde elde ettiğiniz kazancın anaparaya eklenmesini isteyebilir ve bu sayede anaparanızın da hızla artmasını sağlayabilirsiniz.

Vadeli mevduat hesabı açtığınızda mutlaka hesabınıza düşük de olsa bir meblağ yatırmanız gerekiyor. Ardından vade seçeneklerini gözden geçirebilir ve size en uygun olanını kolayca seçebilirsiniz. Hesabınız için bir vade süresinin belirlenmesi gerekiyor. Bu süre sona erdiğinde parayı hesaptan çekebilme şansınız da bulunuyor. Birikim olarak ayırdığınız paraya ihtiyacınız olduğunda vade süresi dolar dolmaz çekebilirsiniz. Ancak paranızı hesapta tutmanız durumunda birikimlerinizin artması da mümkün olacaktır.

Herhangi bir yatırım planı olmayan ya da yatırımlarını düzenli olarak takip etmek istemeyenler için vadeli mevduat hesabının oldukça ideal bir seçenek olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Vadeli mevduat hesapları için geçerli olan faiz oranları bankadan bankaya değişkenlik gösteriyor. Çoğunlukla vade süresi ne kadar uzun olursa faiz oranının da o kadar yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Elbette vadeli mevduat hesabı açmak isteyenlerin önceliği yüksek oranda faiz sunan bir bankaya yönelmek oluyor. Bu sayede birikimlerin daha fazla değer kazanması hedefleniyor.

Vadeli Mevduat Hesabı İçin Hangi Banka Seçilmeli?

Birikimlerini en verimli şekilde değerlendirmek istiyorsanız banka seçiminizi de dikkatli bir şekilde yapmalısınız. Elbette önceliğiniz yüksek faiz veren bir banka olmalıdır. Bu noktada genellikle dijital banka dendiğinde ilk akla gelen banka olan Enpara.com tercih ediliyor. Bunun temel nedeni de tahmin edebileceğiniz gibi gayet yüksek oranda faiz sunuyor olmasıdır. Düşük bir meblağda birikime sahip olsanız dahi kolaylıkla hesap açabilir ve size uygun olan vade seçeneğine yönelebilirsiniz.

Enpara.com vadeli mevduat hesabında vade seçenekleri şu şekilde:

·         32 gün

·         46 gün

Ofis koltukları ellerinde amorti edebilir mi? Ofis koltukları ellerinde amorti edebilir mi?

·         92 gün

·         181 gün

En yüksek faiz oranından faydalanmak isteyenler 181 gün vade seçeneğine yönelebilir. Anaparaya sürekli olarak ekleme yapmak isteyenler ise 32 gün vade seçeneğini tercih edebilir. Peki, bu vade seçeneklerine ne kadar faiz veriliyor? Bu sorunun yanıtı için Enpara.com internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Bu sayede her bir vade seçeneği için uygulanan güncel faiz oranlarını rahatlıkla görebilirsiniz.

Bu arada Enpara.com vadeli mevduat hesabı açmanız durumunda yapılan bankacılık işlemlerinden bir ücret talep edilmediğini de aktaralım. Bu açıdan bakıldığında da en avantajlı bankanın hangisi olduğu daha net anlaşılıyor. Siteye tıkladığınızda vadeli mevduat faiz hesaplama aracını da kullanabilirsiniz. İlgili alana birikim yaptığınız meblağı yazmanız ve vade süresini seçmeniz durumunda vade sonunda ne kadar kazanç elde edeceğinizi anında görebilirsiniz. Aynı zamanda güncel faiz oranları bilgisini bu alanda da görmeniz mümkün oluyor.

Bankalar genellikle ilk defa hesap açtığınızda hoş geldin faizi ya da tanışma faizi adı altında yüksek faiz sunuyor. Ancak bir süre sonrasında faiz oranlarında ciddi bir düşme oluyor. Enpara.com ise bu tür uygulamalardan uzak kalan bankalar arasında yer alıyor. Her zaman yüksek faiz sunduğundan bir süre sonrasında banka değiştirme gereği de hissetmiyorsunuz. Birikimlerini sürekli kontrol etmek ve faiz araştırması yapmak istemeyenler için de en avantajlı seçeneğin Enpara.com vadeli mevduat hesabı olduğunu söyleyebiliriz.

Peki, hesap açmak için ne yapmalı? Bunun için banka şubesine gitmenize gerek kalmıyor. İnternet şubesi ya da cep şubesi üzerinden de hızlı ve kolay bir şekilde vadeli mevduat hesabı açabilirsiniz. Birikimlerinizi değerlendirmek ve paranızın değer kaybetmesini önlemek için sadece birkaç dakika zaman ayırmanız yeterli oluyor. Hemen hesap açma işlemini yapabilir ve böylelikle Enpara.com tarafından uygulanan yüksek faiz oranlarından faydalanmaya başlayabilirsiniz. Hesap açma işlemi için şimdi internet sitesini ziyaret edin.

 

 

Editör: U. G.