Kdz. Ereğli Şahinde Hayrettin Yavuz Bilim ve Sanat Merkezi Fizik Proje Grubu TÜBİTAK 2204 A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması ve TÜBİTAK 2204 B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'nda başarı elde etti. 

TEKNOFEST 2204 D İklim Değişikliği Araştırma Projeleri Yarışması "Hava ve İklim" alanında ClimaCraft takımında olan Ceylin Çimen ve Berkay Çetinkaya, "Mikroalglerden Oluşan Biyolojik Karbondioksit Emici Modül (MOBKEM)" isimli projeleri ile Final Yarışması'na katılmaya hak kazandılar. 

Kdz. Ereğli Şahinde Hayrettin Yavuz Bilim ve Sanat Merkezi’nde Fizik Adnan Akyüz öğrencilerine teşekkür etti.  

Akyüz’ün tebrik ederken şu ifadeleri kullandı: 

“Öğrencilerimi, özverili, titiz, planlı çalışmaları ve keşif duygusunun heyecanıyla sürekli tazeledikleri motivasyonları için tebrik ediyorum. Bu süreçte başta öğrencilerimin aileleri olmak üzere, yanımızda olan, destek veren ve katkı sunan herkese gönülden teşekkür ediyorum.  

Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin başarılarıyla gurur duyuyor, nice yeni başarılara imza atacaklarına yürekten inanıyorum.”

 

11 yıl sonra adalet geldi mi? Kozlu maden kazası davasında karar çıktı! 11 yıl sonra adalet geldi mi? Kozlu maden kazası davasında karar çıktı!