Zonguldak'ta korkutan yangın! Zonguldak'ta korkutan yangın!
Çaycuma Belediye Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Kayıkçılar mahallesinde vatandaşlarla buluşarak önümüzdeki dönemde yapılacak çalışmaları anlattı. Burada büyük bir kalabalık tarafından karşılanan Başkan Kantarcı konuşmasının sonrasında söz isteyen vatandaşlara mikrofonu uzatarak taleplerini de dinledi. Kayıkçılar’ın belediye hudutları arasında katılmasından son derece memnun olduğunu söyleyen Kantarcı; “Kayıkçılar adeta dalında olmuş bir meyve gibi geldi, belediyemize katıldı. Çok mutluyum. Özellikle belediyemizin tarım alanında yapmak istediği çalışmalar için Kayıkçılar çok iyi bir uygulama alanı olacak.” dedi.
KAYIKÇILAR’IN ALTYAPISINI YAPMAYA BAŞLIYORUZ
Referandum öncesi Kayıkçılar’a doğal gaz sözü verdiklerini söyleyen Kantarcı, “Bu sözümüzü tuttuk, Kayıkçılar’a doğal gaz geldi. Muhtarımla planlamalarını yaptık, şimdi de altyapıya başlıyoruz. Kanalizasyon ve yağmur suyu toplama hatlarını yaparak artık bir bütün olduğumuz Kayıkçılar’ı modern bir kent haline getireceğiz.” dedi.
SOĞUK HAVA DEPOSUNUN KAPASİTESİNİ BÜYÜTECEĞİZ
Kayıkçılar’da tarıma büyük destek vereceklerini de söyleyen Başkan Kantarcı, “Açık söylüyorum, hiçbir tarım alanının imara açılmasına izin vermeyeceğiz. Tarım ve kadın kooperatiflerine her türlü desteği vereceğiz. Kayıkçılar’daki soğuk hava deposunun kapasitesini büyüteceğiz, yanına meyve kurutma tesisi kurmak için her türlü çabayı da harcayacağız. Bu yörenin coğrafyasına alışık atalık tohumlarla yapılacak üretimi destekleyerek bölgenin ürün desenini koruyacağız. Ve en önemlilerinden biri de Çaycuma’nın en önemli değeri olan mandacılık desteklenecek, manda sayısının artması için çalışılacak.” dedi.
BURALARDA TARIMIN SÜRMESİ İÇİN VADİNİN KORUNMASI LAZIM
Tüm mahallelerle birlikte Kayıkçılar’da da semt sahası yapacaklarını söyleyen Kantarcı Filyos Vadisi’ndeki çevre ile ilgili sorunlara da değindi. Kantarcı, “Allah’ın her şeyi bahşettiği bu güzel vadiyi, koruyup bozulmamış şekilde geleceğe bırakmak istiyoruz. Kayıkçılar bir tarım beldesi. Bunun devam etmesi için buraların korunması, havasının, suyunun, toprağının kirlenmemesi lazım.  Ne olur farklı şeyler getirip buranın çevresini bozmasınlar.” dedi. Vatandaşları dinleyip bol bol fotoğraf da çektiren Kantarcı çevrede bulunan işyerlerini de ziyaret etti.
Editör: Şeyma Kaya