İl Başkanından yeni açıklama! Yanlıştan dönülecek! İl Başkanından yeni açıklama! Yanlıştan dönülecek!
Ak Partili Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş belediyede iki kadına cinsel tacizde bulunduğu iddiası ile yargılanırken istifası istenmişti. Ak Parti’den istifa eden Demirtaş’ın İYİ Parti’ye geçmesine parti içerisinden de tepkiler gecikmedi. Gelen tepkiler üzerine İYİ Parti İl Başkanı Erdal Gülay’ın “Bu yanlıştan dönülecektir” sözleri Demirtaş’ın aday gösterilmeyeceği olarak yorumlanmıştı.
Ancak Gökhan Mustafa Demirtaş’ın adaylığının kesinleşmesi parti içerisinde daha büyük tepkilere neden oldu.
İYİ Parti 28. Dönem Zonguldak Milletvekili Adayı Op. Dr. Evrim Balbaloğlu, İYİ Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Yasemin Erdoğan, Alaplı İlçe Başkanı Recep Gündoğdu, İYİ Parti Alaplı Belediye Başkan Adayı Serdar Akyol, İYİ Parti Gümeli Belediye Başkan Adayı Ramazan Akdeniz ve çok sayıda partili Gülüç Belediye Başkanı ve belediye başkan adayı Gökhan Mustafa Demirtaş’a “hayırlı olsun” ziyaretinde bulundu.
Ziyaretler sonrası paylaşılan fotoğraflara onlarca partili “Tacizci adamı başkan adayı yaptınız. Bu mu siyaset. Seçim kazanma uğruna parti yolundan şaştı” benzerinde yorumlar yaptı.

Bartın'da tarife ve fiyat listesi bulundurmayan 4 işletmeye ceza Bartın'da tarife ve fiyat listesi bulundurmayan 4 işletmeye ceza