CHP tabanında anketin ardından 7 adaydan üçünün katılımıyla yapılacağı açıklanan ön seçime tepkiler devam  ederken aday adaylarından Harun Akın, genel merkeze sunulmak üzere bir dilekçe hazırlayarak genel merkeze göndereceklerini söyledi.
Akın, 23 Aralık Cumartesi günü CHP Zonguldak Merkez İlçe Başkanlığı’na davet etti.
Harun Akın konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı;
CHP Parti Meclisi’nin 21/12/2023 tarihinde saat 12' de Zonguldak ili Belediye Başkan Adayı’nın belirlenmesine yönelik olarak almış olduğu, halihazırda 7 aday adayı bulunmasına rağmen, içlerinde benim de bulunduğum 3 adaylı bir önseçim yapılması kararına dair endişelerimi gün içerisinde dile getirmiştim. Konuyla ilgili yapmış olduğum açıklama sonrasında, parti üyelerimizden aldığım yoğun telefon ve mesajlarda, benzer rahatsızlığın parti üyelerimizin çoğunda da mevcut olduğunu gördüm.

Bu doğrultuda, hiç zaman kaybetmeden 23/12/2023 (yarın) tarihinde Genel Merkezimize gönderilmek üzere, partimiz Zonguldak Merkez İlçe Başkanlığı’na giderek, 30/12/2023 tarihinde yapılması planlanan önseçime, halihazırda müracaat eden 7 aday adayının hepsinin katılması gerektiğine dair başvuruda bulunacağımı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Partimize, şehrimize gerçek bir demokrasi şöleni yaşatmak ve yerel seçimler öncesi parti örgütümüz nezdinde tam anlamıyla birlik ve bütünlüğü sağlamak adına yarın yapacağım bu başvuruya, başta benimle beraber önseçime girme hakkı tanınan diğer 2 aday adayı arkadaşım olmak üzere, önseçim hakkı elinden alınan diğer 4 aday adayı arkadaşımı ve bu antidemokratik kararı içine sindiremeyen tüm partililerimizi destek için merkez ilçe parti binamıza davet ediyorum.

Gelin hep birlikte Zonguldak’a hasret kaldığımız gerçek bir demokrasi şöleni yaşatalım.

Saygı ve sevgilerimle”

Alaplı, Kaynaşlı’yı 2 golle geçti Alaplı, Kaynaşlı’yı 2 golle geçti

Diğer aday adaylarının bu katılıp katılmayacağı merak ediliyor.