Tarinin en büyük afetini yaşayan Kdz. Ereğli’de Belediye Başkanı Halil Posbıyık, ‘Kenti yeniden ayağa kaldıracağım’ diyerek Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) adaylık başvurusunda bulundu.

Başkan Posbıyık, beraberinde CHP Meclis Üyeleri ve Başkan Yardımcıları Haluk Okur ve Tayyar Mendeş ile birlikte Cumhuriyet Halk Partisi Kdz. Ereğli İlçe Başkanlığı’na giderek adaylık başvurusunu yaptı. İlçe Başkanı Ali Kocamanoğlu ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Başkan Posbıyık, Ereğli’nin zor günlerden geçtiğini belirterek; “Tarihimizin en büyük felaketini yaşadık. Fırtına ve sel baskını kentimize çok büyük zararlar verdi. Bu şehri yeniden ayağa kaldırmak istiyorum. Bunun için gerekli tecrübe ve ekibim var. Eskisinden daha güzel, ışıl ışıl bir Ereğli olacak. Adaylık başvurumu başkan yardımcılarım ile birlikte basını da getirmeden yapıyorum çünkü şimdi çok işimiz var. Diğer aday arkadaşlara da başarılar diliyorum. Hayırlı olsun. Her şey çok güzel olacak” dedi.

İlk günün bilançosu açıklandı! 16 bin kişi hastanelik oldu! İlk günün bilançosu açıklandı! 16 bin kişi hastanelik oldu!

İlçe Başkanı Ali Kocamanoğlu adaylık başvuru belgesini imzalayarak Başkan Posbıyık’a teslim etti ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte ‘Partimiz için, şehrimiz için hayırlı, uğurlu olsun’ dileğinde bulundu.