Kozlu Ilıksu Çetinler’de düzenlenen toplantıya, GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Sekreterlik görevine aday olan Yener Arslanbuğa, Genel Mali Sekreterlik görevine aday olan Yalçın Yiğit, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir ile Kozlu Şube Başkanı Dursun Başbakıcı, Şube Sekreteri Bayram Okumuş, Şube Mali Sekreteri Ümit Yıldızhan, Şube Teşkilat Sekreteri Selçuk Demirel, GMİS’in diğer şubelerinden şube yöneticileri ve Kozlu bölgesi delegeleri katıldı.

GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, 12’nci Olağan Genel Kurulda Genel Merkez Yönetim Kurulu’nu oluşturacak listeyi 3 Ocak’ta kamuoyuna açıkladıklarını belirterek, “Önümüzde 4 Şubat’ta gerçekleştireceğimiz Genel Merkez Genel Kurulumuz var. Oluşturduğumuz Genel Merkez çatısında ben yine Genel Başkanlığa aday olacağım. Genel Başkan Yardımcılığımıza İsa Mutlu başkanımız, Genel Sekreterlik makamına Kozlu’dan aramıza katılan Yener Arslanbuğa arkadaşımız, Mali Sekreterlik makamına Karadon’dan gelen Yalçın Yiğit arkadaşımız, Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreterliği görevine de Tayfun Demir ağabeyimiz devam edecek.

Genel Merkez Yönetim Kurulu’nu oluşturmak için hazırladığımız listemize verdiğiniz büyük destek için hepinize teşekkür ediyoruz.

Hedefimiz; yeni yönetim kurulumuz, tüm madenciler ve MTA çalışanı arkadaşlarımızla birlikte bayrağımızı daha yükseklere taşımaktır.

Taban delege seçimlerinde, şube genel kurullarımızda büyük bir birlik ve beraberlik tablosu ortaya koyduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum. Birliğimizi, beraberliğimizi ve dayanışmamızı önümüzdeki mücadele sürecinde de göstermeye devam edeceğiz. Teşkilat anlayışı içinde bu görevleri inşallah omuz omuza, kolkola mücadelemizle sürdüreceğiz. Hepimiz için hayırlı olmasını, TÜRK-İŞ camiasına, işçi sınıfı ve Sendikamıza hayırlı olmasını diliyorum. Hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Mevcut Genel Başkan Yardımcısı ve aynı göreve yeniden aday olan İsa Mutlu, Kozlu Bölgesinden Genel Sekreterlik görevine aday olan Yener Arslanbuğa, Karadon Bölgesinden Mali Sekreterlik görevine aday olan Yalçın Yiğit, Mevcut Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri ve aynı göreve yeniden aday olan Tayfun Demir de delegelere hitaben birer konuşma yaparak birlik, beraberlik mesajları verdiler.