Zonguldak'ta Cuma namazında vatandaşlar tepki gösterdi! Zonguldak'ta Cuma namazında vatandaşlar tepki gösterdi!

Karadeniz Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından, ilçede Aydınlar Demir Çelik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (OSB) kurulması konusunda yapılan çalışmalar kapsamında,Toplantıya Kdz.Ereğli Kaymakamı Sayın Mehmet Yapıcı’nın katılımı ile Zonguldak genelinde görev yapan kuruluşların temsilcileri ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yer tespiti için görevlendirilen yetkililer bir araya geldi.

Ereğli İlçesi Aydınlar Köyü sınırları içerisinde kurulması planlanan Kdz.Ereğli Aydınlar Demir Çelik İhtisas OSB Yer Seçimi Komisyon Toplantısı 27 haziran Perşembe saat 10:00-14:00 saatleri arasında Kdz.Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Kdz.Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, “İlçemizin var olan endüstriyel potansiyelini geliştirmek, istihdamı arttırmak ve ülkemiz için katma değer üretmek amacıyla OSB çalışmalarında yer seçimi aşamasına geldik. Çalışmaların olabilecek en kısa sürede tamamlanması ve tahsislerin yapılarak istihdam üretme aşamasına gelinmesi için oda olarak gereken çalışmaları yapmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle yer tespiti çalışmalarımıza katkı veren Milletvekilimiz Sayın Saffet Bozkurt,Kdz.Ereğli Kaymakamımız Sayın Mehmet Yapıcı ,yerel ve bakanlık temsilcilerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz,” ifadelerini kullandı.