Şaban Bayram hayatını kaybetti! Şaban Bayram hayatını kaybetti!
Devrek Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Avni Çelik’ten alınan bilgiye göre, C sınıfı statüsünde olan Devrek Devlet Hastanesi hizmet kalitesinin artması ile B sınıfı statüsüne yükseldi. Devrek Devlet Hastanesi, B sınıfı statüsü sağlık tesisleri, ilgili mevzuatında tanımlanan il merkezinde veya güçlendirilmiş ilçe merkezi konumunda olan ilçelerde faaliyet göstermesi, 2- 24 saat esasına dayalı olarak dahili branş acil havuz nöbeti ve cerrahi branş acil havuz nöbeti tutulabilmesi, bünyesinde en az II. Seviye acil servis ve II. Basamak yoğun bakım ünitesi bulunmasıyla onay yazısını aldı.
Devrek Devlet Hastanesi, kurum harici veya il dışından 2. basamak sağlık hizmeti ihtiyacı için sevkle gelen hastaların kabulünü yapabilecek ve sağlık hizmeti ihtiyaçlarını karşılayabilecek.
Devrek Devlet Hastanesi Başhekimi Avni Çelik, “Hastane olarak hedefimiz çok yüksek. 12.05.2024 tarihinden itibaren C sınıfı statüsünde olan Devrek Devlet Hastanesi B sınıfı statüsüne yükselmiştir. Emeği geçen tüm yöneticilerimize doktorlarımıza sağlık personellerimize bize destek olan tüm Devrekli hemşehrilerimize teşekkür ederiz
Hastanemizin B sınıfı statüsünde sağlık kuruluşu olması halkımıza ve Devrek'imize hayırlı uğurlu olsun” dedi.